Final Eğitim Kurumları, şampiyonlarını ödüllendirdi

Denizli Final Okulları, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) Türkiye birincisi olan Mehmet Berke İşler ile ilk bin içerisinde yer alan öğrencileri Mustafa Kepenek ile Yiğit Şekerci’yi ödüllendirdi.

Final Eğitim Kurumları, şampiyonlarını ödüllendirdi

2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları açıklandı. Denizli Final Okulları Sümer Kampüsü Fen Lisesi öğrencisi Mehmet Berke İşler, YKS’nin Temel Yeterlilik Testi'nde Türkiye ikincisi, Alan Yeterlilik Testi'nde ise tek Türkiye birincisi oldu. Türkiye birincisi İşler ile sınavda ilk bin içerisinde yer alan Mustafa Kepenek ve Yiğit Şekerci için Denizli Final Okulları Sümer Kampüsü’nde tören düzenlendi.

Öğretmenler, velilerin de katıldığı törende konuşan Final Eğitim Kurumları Yönetim Kurumları Yönetim Temsilcisi ve Eğitim Koordinatörü Veysel Top; “Bize başarının tesadüf olmadığını bir kez daha gösteren öğrencilerimizle gurur duyuyoruz. 1979’dan itibaren Türkiye’nin öncü eğitim kurumlarından olan Final Eğitim Kurumları, bu geleneğini bozmayarak 1993’ten itibaren birinci çıkartamayan ilimize bir Türkiye birincisi hediye etmiş bulunuyoruz. Bu bizim için büyük bir gurur kaynağıdır. Kurum olarak Denizli’nin başarı öyküsüne bir ekleme daha yaptık. Bu başarıda emeği geçen ailelerimize, öğretmenlerimize, personelimize, bu başarının adının konmasında vesile olan öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum. Haziran ayından itibaren LGS sonuçlarına baktığımızda 2 Türkiye birincisi çıkardık, ilk binde 3 tane öğrencimiz vardı. YKS’den de Türkiye birincisi çıkardık. Başarılarımızın devam etmesini diliyoruz. Final çok güçlü bir ailedir. Türkiye’de bugün 100’e yakın kampüs okuluyla, 802 eğitim kurumu ile Türkiye’nin eğitim markası olmaya devam edecektir” dedi.

“2019’DA 3 TÜRKİYE BİRİNCİSİ ÇIKARDIK”

Denizli Final Okulları Sümer Kampüsü’nün 2014 yılında eğitim öğretim hayatına başladığının almtını çizen Denizli Final Okulları Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Nidai Kahya; “2019 yılında 2’si LGS’de, 1’i YKS’de olmak üzere 3 Türkiye birincisini bir anda çıkarmıştır. Bu büyük başarı için herkese teşekkür ediyor, mutlu ve gururlu olduğumu belirtmek istiyorum. Bu büyük mutluluğu bizlere yaşatan Türkiye birincimiz Berke’ye, ondan bir an olsun desteğini esirgemeyen kıymetli ailelerine, ilk bin içerisinde yer alarak göğsümüzü kabartan Yiğit ve Mustafa’ya ve ailelerine sonsuz teşekkür ediyorum. Aldığımız bu emaneti başarıyla kendilerine iade etmenin mutluluğunu yaşıyorum. Elbette ki başarı bir ekip işidir. Biz bir aile duygusuyla tüm öğretmenlerimizle birlikte gece gündüz çalıştık. Öğretmenlerimize minnettarız. Berke, Yiğit ve Mustafa başarının bir tesadüf olmadığını, disiplinin, alçak gönüllülüğün ve nezaketin bir bütün olduğunu bizlere öğretmiş ve başarıyı getiren 3 temel unsuru bir arada bulunmuşlardır” diye konuştu. Yapılan konuşmaların ardından Türkiye birincisi İşler ile ilk bin içerisinde yer alan Kepenek ve Şekerci’ye ödüller verildi. Öte yandan okul yönetimi, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri, bu başarıyı yaş pasta keserek kutladı.

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2019, 17:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER