Ford Otosan ve Ford Yargül’den eğitime destek

Ford Otosan ve Ford Yargül Otomotiv öğrencilerin gelişen teknolojiye uyum sağlanması, sektörün ihtiyacı olan kalifiye insan gücünün yetiştirilmesi amacıyla Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı’na Ford Transit marka araç bağışında bulundu.

Ford Otosan ve Ford Yargül’den eğitime destek

Ford Otosan, liselerin motor ve teknik bölümlerinin geliştirilmesi amacıyla 47 ildeki 71 farklı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne yeni nesil teknolojilerle donatılmış 71 adet aracı bayilerin de desteği ile bağışladı. Ford Otosan ve Ford Yargül Otomotiv’de Denizli’de Eğitime Destek Projesi kapsamında, Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı’na Ford Transit araç bağışladı. Aracın devir teslim töreni de Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde aracın devir teslim töreni gerçekleştirildi. Devir teslim töreninin gerçekleştirilmesinin ardından Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Denizli türkülerini seslendirdi.

“MOTORU VİDEO GÖRSELLE ÇOCUKLARA ANLATAMAZSINIZ”

Türkiye’deki en büyük sorunlardan birinin mesleki eğitimdeki gelişim olduğunu ifade eden İl Milli Eğitim Şube Müdürü Erdinç Akkaya, “ 2023 eğitim vizyonunda bu konuda ciddi adımlar atılacak. En büyük sorunumuz bu. Bununda en iyi yolu yaparak ve yaşayarak öğrenmesi… Bir motoru çocuklara video görsellerle anlatamazsınız. Çocukların canlı görerek ve yaşayarak bunları öğrenmesi gerekiyor. Ford Otosan’da bu imkanı, Motorlu Araçlar Teknolojisi Bölümü’ndeki öğrencilerimize sundu. İnşallah artık gençlerimiz aracımızla daha iyi bir şekilde eğitim görecekler ve katma değer sunacaklar. Aracı olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“DESTEK VERDİĞİMİZ İÇİN MUTLUYUZ”

Ford Yargül Otomotiv Satış Müdürü Halil Canbay, “ Böyle bir organizasyonun içerisinde olmak bizim için onur ve gurur verici. Türkiye’deki mesleki eğitime destek verdiğimiz için mutluyuz. Arkadaşlarımızla bu aracı hediye ederek, onların yeni teknolojilerle tanışmasına vesile oluyoruz. Umarım ilerleyen dönemde mesleki hayatlarına küçük bir dokunuş yapmış oluruz. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

“ÖĞRENCİLERİMİZİN GELİŞİM SAĞLAMASINI BEKLİYORUZ”

Ford Otosan Bölge Satış Müdürü Volkan Arabacı, “ Ford Otosan ailesi olarak, Türkiye’nin kalkınmasına katkı sağlamak için çeşitli sosyal sorumluluk projelerine imza atıyoruz. Bu projemizde de 47 ilde 71 adet aracı Meslek Liselerine hibet etmiş bulunuyoruz. Arkadaşlarımızın bu araçların parçalarını daha iyi inceleme fırsatı bularak, en yeni teknolojilerle daha yakın bir şekilde ilgilenmesini bekliyoruz. Öğrencilerimizin gelişim sağlamasını bekliyoruz. İnşallah Denizli’ye ve okulumuza hayırlı uğurlu olur” dedi.

İBRAHİM ALAYONT-MEHMET ÜNLER

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2019, 16:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211