‘Gelenekten Geleceğe Denizli Yolcuları Projesi’ başladı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yürütücüsü olduğu TÜBİTAK 4004- Doğa ve Bilim Okulları Gelenekten Geleceğe Denizli Yolcuları Projesi yapılan açılış töreniyle başladı.

‘Gelenekten Geleceğe Denizli Yolcuları Projesi’ başladı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yürütücüsü olduğu TÜBİTAK 4004- Doğa ve Bilim Okulları Gelenekten Geleceğe Denizli Yolcuları Projesi başladı. Projenin açılış töreni Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Eğitim Fakültesi Engin Aksel Konferans Salonunda yapıldı. Törene; Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut, PAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bilal Söğüt, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, PAÜ Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Ömür Kaya Kalkan, İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Hayrullah Akgün, Çevre Şehircilik Ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’nden Çevre Mühendisi Aliye Şaybakhan, PAÜ öğretim üyeleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Projenin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, “Yaz döneminin sonuna da geldik. Geçen eğitim-öğretim yılında üniversitemizle ortaklaşa öğrencilerimizin hayallerini geliştiren, farklı bir bakış açısı kazandıran ve bilime olan ilgi alakalarını artıran birçok projeye birlikte imza attık. Bugün bir araya geldiğimiz projemiz TÜBİTAK 4004- Doğa ve Bilim Okulları Gelenekten Geleceğe Denizli Yolcuları Projesi’nin de yaptığımız ortak çalışmaların içerisinde güzel bir yer edeceğine inanıyorum. Kıymetli öğrencilerimiz sizler bizlerin her şeyisiniz. Sizler bu ülkenin geleceğisiniz. Akademik çalışmaların yanında sizlerin öncelikle kendi coğrafyamızı, kendi tarihimizi, kültürümüzü doğamızı ve bilimi kendi lokasyonumuzdan başlayarak tanımanız gerekiyor. İlimiz geçmiş zamanlardan günümüze her daim kültürde, medeniyette ve ekonomide önemli bir yer tutmuştur. Projemizle ilimizin sahip olduğu zenginliklerin ekonomi ile harmanlanması noktasında tarih öncesi çağlardan bugüne kadar gelinceye kadar yapılan işlemleri tanıyacaksınız. Projemiz altı gün sürecek bir dizi çalışmayı içeriyor. İlimizin yöresel ürünlerini yerinde görecek, ekonomiye dönüşümlerini yaparak öğreneceksiniz” dedi. Müdür Ekici’nin açılış konuşmasının ardından, proje eğitmenlerinden PAÜ Doç. Dr. Fatma Ekici ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Ünal Büyük proje tanıtım sunumunu programa katılımcılara yapması ile program sona erdi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER