Hasan-Veli Üğür Anaokulu açıldı

Bakkur Gıda San. Tic. Şti. adına Veli ve Mustafa Üğür tarafından Pamukkale İlçesi Kınıklı Mahallesi’nde yaptırılan ve 2 milyon TL’ye mal olan, Hasan-Veli Üğür Anaokulu, düzenlenen törenle açıldı.

Hasan-Veli Üğür Anaokulu açıldı

Bakkur Gıda San. Tic. Şti. adına Veli ve Mustafa Üğür tarafından Pamukkale İlçesi Kınıklı Mahallesi’nde yaptırılan, Hasan-Veli Üğür Anaokulu, törenle açıldı. 2 milyon TL’ye mal olan ve tamamı Veli ve Mustafa Üğür tarafından karşılanan okulun açılış törenine; Vali Hasan Karahan, Büyükşehir Başkanvekili Ali Değirmenci, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Hayırsever Veli Üğür ve ailesi, daire müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Törende konuşan Hayırsever Veli Üğür; “Denizli’ye uzun yıllar hizmet verecek olan bir okul kazandırmanın mutluluğunu ve onurunu yaşıyoruz. Geleceğimiz olan fidanlarımızın yavrularımızın gelecekte büyük Türkiyemizde çok değerli hizmetlerde bulunacaklarına inancım tamdır. Okulumuzun yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederim. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

“EĞİTİM, DOĞUMLA BAŞLAYIP HAYAT BOYU DEVAM EDER”

Eğitimin doğumla başladığını ve hayat boyu devam eden bir süreç olduğunun altını çizen İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz; “Hayat boyu sürecek öğrenmenin temelleri ise ilk altı yaşta, yani erken çocukluk döneminde atılır. Günümüzde okul öncesi eğitimin önemi dikkate alındığında anaokullarının, çocuklarımızın eğitim sürecinde önemli bir başlangıç noktası olduğu gerçeğini kabul etmemek mümkün değildir. Bizler eğitimciler olarak, anaokulu deneyimi olan çocuklarımızın başarılarını ilköğretim sürecinde de izlemekteyiz. Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü olarak çocuklarımızı özgüvenleri gelişmiş, paylaşımcı, sosyal ve kendilerini çok iyi ifade edebilen bireyler olarak bu topluma kazandırma çabasındayız. Herkes zenginliğe sahip olabilir, fakat herkesin zenginliği toplumun böyle okul yaptırmak gibi hayır işlerine, eğitim-öğretimine katkı sağlaması nasip olmaz. Denizli Halkımızla gururluyuz. Okulumuz 6 Derslikli, kaloriferli olup, Bodrum+Zemin+1 Kat olarak eğitime kazandırılmıştır. Ayrıca hayırseverlerimiz Zeytinköy Hayırseverler Ortaokulu’nun yapımında da katkıda bulunmuşlardır” dedi.

“DENİZLİ EĞİTİMDE DESTAN YAZIYOR”

Denizli’nin eğitim alanında bir marka olduğunun altını çizen Vali Hasan Karahan; “Bu markalaşmada tüm Denizli halkı elini taşın altına koymaktadır. Hayırseverlerimiz adeta birbirleri ile hayırda yarışmaktadırlar. Denizlili hemşehrilerimize bir kez daha teşekkür ediyorum. Bugün Veli amca ve değerli eşlerinin torun sayısı okulun açılması ile kat ve kat arttı. Hayırları da bu okullar kıyamete kadar devam edecek. Cıvıl cıvıl çocuklarımız geleceğimizin büyük Türkiye’sini kuracaklar. Biz de onlara şimdiden gerekli hazırlığı ve desteği veriyoruz. Devlet-Millet işbirliği, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşları işbirliği ile Denizli eğitimde destan yazıyor. Eğitimin her alanında ilk sıralardayız. Bunun devam edeceğine inanıyorum. Denizlimiz ve ülkemizin büyümesi ve gelişmesi eğitimden geçiyor. Eğitime destek veren katkı sağlayan herkese müteşekkiriz. Gençlerimiz bizim gözbebeğimizdir. Onları en iyi şekilde yetiştirmek boynumuzun borcudur” dedi. Konuşmaların ardından, Hasan-Veli Üğür Anaokulu’nun açılışı Vali Karahan, Üğür ailesi ve diğer protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi. Açılışın ardından Vali Karahan ve protokol üyeleri, okulda incelemelerde bulunarak; öğrencilerle sohbet etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER