Havva-Süleyman Yağlıca Ortaokulu resmi açılışı yapıldı

Hayırsever iş insanı Süleyman Yağlıca tarafından Denizli’nin Merkezefendi İlçesi’ne bağlı Yenişehir Mahallesi’nde yaptırılan Havva-Süleyman Yağlıca Ortaokulu, düzenlenen törenle hizmete girdi.

Havva-Süleyman Yağlıca Ortaokulu resmi açılışı yapıldı

Hayırsever Süleyman yağlıca 1 milyon 300 bin TL katkı sağladığı Havva-Süleyman Yağlıca Ortaokulu, düzenlenen törenle hizmete girdi. 24 derslikli okulun açılış törenine; Denizli Valisi Hasan Karahan, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Ali Değirmenci, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Hayırsever Süleyman yağlıca ve eşi Havva Yağlıca ile aile yakınları, daire müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından öğrenciler adına konuşan okulun 7’nci sınıf öğrencisi Ceylin Özkaya; Süleyman ve Havva Yağlıca çiftine çok minnettar olduklarını belirti.

Özkaya; “Sizlerden aldığımız bu destekle eğitim merdivenlerini çıkmaya devam edeceğiz. Hayata tutunmaya yardımcı olduğunuz ve her daim yanımızda olduğunuz için sizlere çok şey borçluyuz. Bir şey var ki beni hepsinden çok etkiledi. Hani Anadolu’da köyler, beldeler ve şehirler vardır. Sevginin ve sevdanın yutağı olan o şehirlerde geleceği düşünen, içi sevgi dolu, merhamet dolu, vatanına, bayrağına ve milletinin çocuklarına yürekten bağlı koca insanlardır vardır. İşte bunlardan biri Havva Teyzem ve onun hayat arkadaşı Süleyman Amcam. Güneşten evvel girmek istediler hanelere. Işık hızında, sevda bazında. Geleceği aydınlatan günü getirmek istediler Denizli’ye. Havva-Süleyman Yağlıca Ortaokulu’nu bize hediye olarak getirdiler. Öyle bir hediye ki hediyelerin en güzeli” diye konutu.

“YAĞLICA AİLESİNE YÜREKTEN TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM”

Açılışta konuşan Denizli İl Milli eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, okul açılışlarının bayram havasında olduğuna dikkat çekerek; “Bugün bir bayram havasında yine bir okulumuz açmanın heyecanı içindeyiz. 16 Eylül’den bugüne kadar Denizlimizde 4 hayırsever okulumuzu eğitim-öğretim yılına kazandırdık. Okulumuzun başta tüm camiamız olmak üzere ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Hayırseverler sayesinde bu güzel okullarımızı öğretmen ve öğrencilerimize kazandırıyoruz. Bu sebeple Yağlıca ailesine yürekten teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

“GELECEĞİMİZ OLAN ÇOCUKLAR İÇİN HER ŞEYİ YAPMAYA HAZIRIM”

Çocuklar için her şeye yapmaya hazır olduğunu belirten Hayırsever Süleyman Yağlıca, şunları söyledi: “Geleceğimiz olan çocuklar için her şeyi yapmaya hazırım. Ülkemizin gelişmesinde ve ilerlemesinde eğitimin ne kadar önemli olduğu, iş hayatımızda şahit olduk. Ömrümüz boyunca iyi ve kaliteli nesillerin yetişmesi için kendimizi borçlu hissettik. Bizlerde sorumluluğumuz ve hedefimizin gerekliliği olarak bu okulu Denizli’ye kazandırdık. Bu amaçla okulun açılmasında katkısı olan herkese çok teşekkür ediyorum.”

“TÜRKİYE’DE BÖYLE BİR ÖRNEK YOK”

Denizli Valisi Hasan Karahan, “16 Eylül’den itibaren yaptığımız okul açışları ile mutluluk duymaktayım. Bu 4 okulun en önemli özelliği hayırseverlerin katkısı ile yapıldı. Hayırseverlerin katkıları ile açılan okullar bizin için apayrı bir güzellik. Türkiye’de böyle bir örnek yok. Denizli bu konuda örnek ve öncü bir şehir. Bu okulların yapımı devam edecektir. İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bey’in gayreti ve azmini takdir ediyorum” dedi. Okulun resmi açılışının ardından törene katılan protokol üyeleri, sınıfları gezerek, öğrencilere başarılar diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER