Honaz Kariyer Günleri başladı

Pamukkale Üniversitesi Honaz Meslek Yüksekokulu tarafından ve bu yıl 10’uncusu düzenlenen Kariyer Günleri, yapılan açılış töreni ile başladı.

Honaz Kariyer Günleri başladı

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Honaz Meslek Yüksekokulu tarafından bu yıl 10’uncusu düzenlenen Kariyer Günleri, başladı. Honaz Kredi Yurtlar Kurumu Öğrenci Yurdu Konferans Salonu’nda gerçekleştiril yapılan açılış törenine; Honaz Kaymakamı Hamit Genç, Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Hülya Kabakçı Karadeniz, ilçe protokol üyeleri, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı. Açılış konuşmasını yapan Honaz Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Hülya Kabakçı Karadeniz; bu yıl onuncusunu düzenledikleri kariyer günlerinin, sadece öğrencilere yönelik değil, Honaz’da yaşayan, çalışan tüm işçi ve işverenlere açık bir kariyer günü etkinliği olduğunu vurguladı. Türkiye’de az sayıda meslek yüksekokulunda bu türden etkinliklerin düzenlendiğine dikkat çeken Prof. Dr. Karadeniz, yapılan mezun takip anketlerine göre Honaz Meslek Yüksekokulu’ndan mezun olan öğrencilerin çok büyük kısmının kendi işini kurduğunu, bunun Türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu belirtti.

“ÇOK ÇALIŞMAK VE MESLEK SEÇİMİ ÖNEMLİ”

Belediye öncesinde uzun süre akademisyen ve yönetici olarak görev aldığını hatırlatan Belediye Başkanı Yüksel Kepenek; Honaz Meslek Yüksek Okulu’nun öğrencilerin iş ve sosyal hayatlarına, kariyer planlamalarında önemli bir yol çizdiğini ifade etti. Başkan Kepenek, Honaz özelinde yapılan kariyer günlerinin hedefine ulaşması anlamında öğrencilere de sorumluluklar düştüğünü belirterek, çok çalışmanın ve meslek seçiminin önemine değindi. Honaz Kaymakamı Hamit Genç, meslek seçiminin insan hayatında önemli bir yeri olduğunu söyledi. Öğrencilere kariyer planlamalarıyla ilgili tavsiyelerde bulunan Kaymakam Genç, öncelikli olarak gerçekten yapmak istenilen mesleği belirlemenin çok önemli olduğunu söyledi. Kaymakam Genç, öğrencilere hitaben; “Her şeyin başı çalışmaktan geçiyor. Hayalini kurduğumuz mesleğe ve geleceğimiz için koyduğumuz hedeflerimize ulaşabilmemiz için doğru planlamalar yapmalı ve çok çalışmalıyız” dedi. Kariyer günleri, Dr. Barbaros Kon’un ‘Birlikte Hikâyeni Yazalım-Kariyerini Yönet’ adlı sunumuyla devam etti. 24-25 Mayıs tarihlerinde 2 gün sürecek Honaz Meslek Yüksek Okulu Kariyer Günleri etkinliğinde iş insanları, akademisyenler ve sivil toplum temsilcilerinin katılımlarıyla panel, söyleşi ve konferanslar sunulacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER