Honaz MYO yeni öğrencilerini bekliyor

Pamukkale Üniversitesi’ne bağlı 17 meslek yüksekokulundan biri olan ve 2000 yılında akademik hayatına başlayan Honaz Meslek Yüksekokulu, yeni öğrencilerini bekliyor.

Honaz MYO yeni öğrencilerini bekliyor

Pamukkale Üniversitesi’ne (PAÜ) bağlı 17 meslek yüksekokulundan biri olan ve 2000 yılında akademik hayatına başlayan Honaz Meslek Yüksekokulu (MYO), bu yıl 20 dönem mezunlarını verdi. Yeni dönem öncesi okulun tanıtımı ile ilgili bir tanıtım videosu paylaşan Honaz MYO Müdürü Prof. Dr. Hülya Kabakçı Karadeniz, “22 yıldır faaliyet gösteren yüksekokulumuz, Pamukkale Üniversitesi’nin önemli kurumlarından birisidir. Uyguladığı müfredat programıyla öğrencileri mezuniyet sonrası kısa yoldan istihdama sevk edecek bir dönem staj uygulamasıyla, Türkiye’nin en önemli ve dinamik yüksekokullarından biri olmanın haklı gururunu yaşamaktadır. Yüksekokulumuzun kampüs alanında 24 derslik, 3 bilgisayar laboratuvarı, 4 çok amaçlı salon, 1 kütüphane, 1 kantin ve okul bahçesinde 2 adet spor alanı bulunmaktadır. Okulumuzun yanı başında Honaz Belediyesi Kapalı Yüzme Havuzu bulunmaktadır. Öğrencilerimiz için çok önemli hususlardan biri olan barınma ile ilgili sorun bulunmamasının yanı sıra okulun yanı başında KYK kız ve erkek öğrenci yurtları, özel yurtlar, apartlar ve kiralık evler fazlasıyla mevcuttur” dedi.

“10 PROGRAM İLE FAALİYETLERİNİ SÜRDÜRECEK”

Honaz MYO’da toplam 46 öğretim elemanı ile faaliyetlerini sürdüreceklerini ifade eden Prof. Dr. Karadeniz, “Bununla birlikte önümüzdeki akademik yılında normal öğretim düzeyinde 10 programımızda öğrenci alımı yapılacak ve eğitim-öğretimi sürdüreceğiz. 9 programımızda öğrencilerimiz 3 dönem dersin yanında 1 yarıyıl boyunca 3+1 işletmelerde iş başı eğitimi yapmaktadırlar. Programlarımıza TYT puan türünde tercih yapılmaktadır. Meslek yüksekokulları sizleri geleceğe hazırlayacak, kısa sürede iş bulmanızı sağlayacak önemli yükseköğretim kurumlarıdır. Yüksekokulumuz, 2022-2023 Akademik yılında döneminde 10 program ile faaliyetlerini sürdürecektir” diye konuştu.

MEZUNLARINI İŞ HAYATINDA TAKİP EDEN İLK MESLEK YÜKSEKOKULU

Mezun öğrencileri mesleki yaşamlarında takip ettiklerini kaydeden Prof. Dr. Karadeniz, şöyle konuştu:
“Honaz Meslek Yüksekokulu, mezunlarını iş hayatında da izleyen ve mezun takip sistemini kuran ilk meslek yüksekokulu olma özelliğine sahiptir. Yapılan anketlerle mezunlarımızın işgücüne katılım, istihdam ve işsizlik oranları, yaptıkları iş ile aldıkları eğitim arasında bağıntı bulunup bulunmadığı düzenli olarak ölçülüyor. Yapılan çalışmalarda mezunlarımızın yüzde 50 fazlasının ilk altı ayda işe yerleştikleri görülmüştür ve bu oran Türkiye ortalamasının üzerindedir. Sizleri de Honaz Meslek Yüksekokulu’nda öğrenim görmeye davet ediyoruz. 2022-2023 Akademik yılında Honaz’da buluşmak ümidiyle sizlere başarılı bir üniversite yaşamı diliyoruz"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER