İİBF’de Mentörlük Programı Uygulaması başladı

Pamukkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) öğrenci yetkinliklerini arttırmak ve iş dünyası atmosferine hazırlanmaları için mentorlük programı başlattı.

İİBF’de Mentörlük Programı Uygulaması başladı

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) mentorlük programı başlattı. Bu kapsamda başarılarıyla öne çıkmış kamu ve özel sektör yöneticileri ve iş insanları ile öğrencileri buluşturarak iş deneyimlerinin öğrencilere aktarılmasının sağlanması amaçlanıyor. Mentörler öğrencilere iş dünyasında başarılı olabilmeleri için neler yapmaları gerektiğini, iş dünyasındaki tarafların beklentilerini, zorluklar ve fırsatları paylaşıp tecrübelerini aktarıyorlar. PAÜ İİBF’de başlatılan mentörlük programına katkı veren kamu ve özel sektör temsilcileri arasında: Denizli Valisi Ali Fuat Atik, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan başta olmak üzere; Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Vergi Dairesi Başkanı Halil Tekin, GESİFED Başkanı ve TÜRKONFED Başkan Yardımcısı Oktay Mersin, TÜİK Denizli Bölge Müdürü Özer Coşkun, KOSGEB Denizli Müdürü Dr. Aziz Acar, PAÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Necip Atar ve Prof. Dr. İbrahim Kısaç, DENMERDER Başkanı Mehmet Serter, Denizli Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Melek Sözkesen, Denizli Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Selim Kasapoğlu, Denizli Sanayi Odası Genel Sekreteri Zeren Gerelioğlu, PAÜ Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Mesut Aydınlı, ASKON Denizli Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Samur, iş insanı Ahmet Özel, iş insanı Aslı Kasapoğlu, iş insanı Civan Sözkesen, Profesyonel Yönetici Gamze Solmaz, iş insanı Osman Makal ve iş insanı Tayfun Öziş-Erikan yer alıyor. Mentörlük Programını PAÜ İİBF Dekanı Prof. Dr. M. Ensar Yeşilyurt, İİBF Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Deyneli ve Araştırma Görevlisi Dr. M. Atahan Yılmaz tarafından koordine ediliyor. Dekan Prof. Dr. M. Ensar Yeşilyurt pilot uygulama olarak başlattıkları mentörlük programının etkileyici sonuçları olduğunu ve öğrencilerin yetkinliklerini ve motivasyonlarını arttırdığını, programa olan büyük ilgi sonucu kontenjanların 1 dakikadan kısa sürede dolduğunu ifade etti.

ÖĞRENCİLERDEN REKTÖR KUTLUHAN’A ZİYARET

Mentörlük Programı kapsamında İİBF öğrencileri, Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’ı makamında ziyaret etti. Rektör Kutluhan İİBF öğrencileri için dekanlık tarafından başlatılan mentörlük programı hakkında şunları kaydetti: “Kamu ve özel sektörden yöneticilerin tecrübelerini bu ülkenin geleceği olan gençlerimize, öğrencilerimize aktarmanın onları kariyer hayatlarında bilinçli, hazırlıklı ve daha da başarılı olmaları adına büyük önem taşımaktadır. Programın hazırlanması ve hayata geçirilmesinde emeği geçen Dekanımız Ensar Hocamız ve tüm ekibine teşekkürlerimi sunuyorum. Pamukkale Üniversitesi olarak ‘Üreten Üniversite’ şiarıyla bu ve benzeri programları desteklemeye devam edeceğiz. Bu program ile İİBF öğrencilerimizin mezun olduklarında kariyer adımlarını daha emin ve doğru atabilmeleri adına güzel bir dokunuş yapabilmenin mutluluğu ile hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER