İlk 5’e gidiler, ödülleri aldılar

İmam Hatip Okulları Kalite Takip Sistemi’nde (KTS) yapılan değerlendirmeye göre Denizli’de ilk beşe giren okul müdürlerine ‘Başarı Belgeleri’ verildi.

İlk 5’e gidiler, ödülleri aldılar

İmam Hatip Okulları Kalite Takip Sistemi’nde (KTS) yapılan değerlendirmeye göre Denizli’de ilk beşe giren okul müdürlerine Milli Eğitim Bakanlığı’nca hazırlanan ‘Başarı Belgeleri’, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde düzenlenen törenle verildi. Törene; İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürü Ramazan Kayayurt ve ilk beşe giren imam hatip okulları müdürleri katıldı.

Törende konuşan Müdür Oğuz; “Anadolu imam hatip liseleri ve imam hatip ortaokullarında planlanan, ilçe müdürlüklerince değerlendirilen ve önerilen, il milli eğitim müdürlüklerince de nihai karara bağlanarak sisteme girişi yapılan eylemler yine imam hatip okulları tarafından uygulanmakta olup Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzce ‘Kalite Takip Sistemi (KTS)’ adı verilen elektronik yazılım sistemi ile takip edilmektedir. Bu yazılım sistemiyle ‘eğitim ortamları ve fiziki imkânlar, öğretmenler ve eğitim yöneticileri, akademik gelişim ve üniversiteye hazırlık, mesleki gelişim (öğrenci), değerler eğitimi, bilim, sanat, spor, sosyal ve kültürel etkinlikler, okul tarafından gerçekleştirilen örnek ve özgün uygulama/proje alanı, izleme ve değerlendirme’ alanlarında okullarımızın izleme ve değerlendirmesi gerçekleştirilmektedir”dedi.

Başarı belgesi alan okullar ise şunlar; Serinhisar İmam Hatip Ortaokulu, Serinhisar Yatağan İmam Hatip Ortaokulu, Çardak İmam Hatip Ortaokulu, Çal Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Pamukkale İlçesi’ndeki İncilipınar Şehit Burhan Acar İmam Hatip Ortaokulu.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2019, 11:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner206

banner205