İlköğretim Haftası açılışı, Hayırseverler Ortaokulu’nda yapıldı

Denizli’deki 22 hayırseverin bağışlarıyla yaptırılan ve 4 milyon 459 bin TL’ye mal olan Pamukkale Zeytinköy Hayırseverler Ortaokulu, ‘İlköğretim Haftası’ etkinlikleri kapsamında açıldı.

Denizli’deki 22 hayırseverin bağışlarıyla 24 derslikli B+Z+3 kat olarak yaptırılan ve 4 milyon 459 bin TL’ye mal olan Pamukkale Zeytinköy Hayırseverler Ortaokulu, ‘İlköğretim Haftası’ etkinlikleri kapsamında düzenlenen törenle hizmete girdi. Törene; Denizli Valisi Hasan Karahan, AK Parti Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız, Denizli Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Ali Değirmenci, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, protokol üyeleri, hayırseverler, öğrenciler ve veliler katıldı. Tören, öğrencilerden oluşan halk oyunu ekibinin gösterisiyle başladı ve izleyenlerin büyük beğenisini topladı.

“HEPİMİZ EĞİTİM NEFERİYİZ”

Törende konuşan ve Denizli’nin Türkiye’de örnek bir şehir olduğunu işaret eden Denizli Valisi Hasan Karahan, “Denizli bir bütün olarak, 1 milyon nüfusuyla birlikte hepimiz eğitim gönüllüsüyüz, hepimiz eğitim neferiyiz. Hayırseverlerimizle, velilerimizle, çalışanlarımızla, sivil toplum örgütlerimizle hepimiz bu işte varız. Türkiye’nin geleceğinin eğitimden geçtiğine inanıyoruz. Denizli’nin Türkiye’de örnek bir şehir olması, büyüyen gelişen sanayisiyle, turizmiyle, eğitimiyle bunlar eğitimin kalitesinden geliyor. Hayırseverlerimize ve Denizlili hemşehrilerimize, tabi ki sevgili öğrencilerimize ve onları bir hamur gibi yoğurup şekillendiren öğretmenlerimize müteşekkiriz, hepsinin ellerinden öpüyoruz. İlköğretim Haftamız hayırlı olsun, okulumuz hayırlı olsun” dedi.

“DÜNYA’DAKİ İYİ ÖRNEKLERİ YAKALAMAK YOLUNDA HIZLA İLERLİYORUZ”

Türk eğitim sisteminin kötü olmadığına vurgu yapan AK Parti Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız; “Eğitimimiz kötü değil ama Dünya’da daha iyi örnekleri var. Gördüğüm odur ki biz o iyi örnekleri yakalamak yolunda hızla ilerliyoruz. Bu binalar önemli ama esas olan tabi ki içindeki öğretmenin yeterince eğitilmiş ve donatılmış olması ve çocuklarımızın da motive edilmiş olmasıdır. Esas olan, aynen Gençliğe Hitabe’de olduğu gibi, çocukluktan başlayarak gençlerimize, milletimize özgüven kazandırmak, gerisi mutlaka gelecektir. Bu vesile ile 2019-2020 eğitim-öğretim yılı hayırlı olsun diyorum. Öğretmenlerimize iyi bir yıl ve öğrencilerimize de hayırlı mezuniyetler diliyorum” dedi.

“İLKÖĞRETİM HAFTASI’NI KUTLAMANIN HEYECANI İÇERİSİNDEYİZ”

Denizli’deki eğitim ve öğretim hakkında bilgiler veren İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz; “Böyle güzel bir okulun önünde İlköğretim Haftası’nı kutlamanın gururu içerisindeyiz. Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 189 bin 541 öğrencimiz, 15 bin öğretmenimiz, bin 150 okul ve kurumumuzla birlikte, bütün öğretmen ordumuzla öğrenci ordumuzla birlikte kocaman bir eğitim öğretim ordusu olarak İlköğretim Haftası’nı kutlamanın sevinci ve heyecanı içerisindeyiz. Bu okulları yaparken 22 hayırseverimize gittik ve dedik ki; ‘Zeytinköy Mahallemiz’de böyle bir okulumuz var. Bir derslik de sizden olsun.’ Hayırseverimiz Öztürk Taştan Bey’e teşekkür ediyorum, iki okulumuza iki derslik, yüzer bin Lira’dan iki yüz bin Lira katkı sağladılar. Hiçbir hayırseverimiz itiraz etmeden ‘ne gerekiyorsa yapalım’ dediler. Değerli öğretmen arkadaşlarım bu okul sizlere emanet, içinde körpecik evlatlarımız var. Bu evlatları biz ne kadar iyi yetiştirebilirsek, bu evlatlarımızı geleceğe iyi hazırlayabilirsek işte o zaman öğretmenler olarak toplumun en saygıdeğer yerinde yerimizi almış oluruz” dedi.

“TÜRKİYE’DE ÖNDERLİĞİMİZİ İSPAT EDECEĞİZ”

2023 Eğitim Vizyonuna da vurgu yapan Müdür Oğuz; “Bugün 2023 eğitim vizyonuyla 19 ilçemizde beceri atölyelerimiz hızla devam ediyor. Neredeyse Denizli’de yok denecek kadar beceri atölyemiz varken bugün Sayın Bakanımız’ın önderliğinde, 2023 Eğitim Vizyon Belgesi’ni açıklamasından sonra 900’lü rakamlara ulaştık. Biz Denizli’de hem LGS’de olduğu gibi hem YKS’de olduğu gibi tüm Türkiye’de önderliğimizi ispat edeceğiz. Bugün 2019-2020 eğitim öğretim yılının açılışına gelen velilerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize bu eğitim-öğretim yılının hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. Kürsü konuşmalarının ardından hayırseverlere teşekkür plaketi taktim edildi. Protokol üyeleri, sınıfları gezdi; öğrencilere ve öğretmenlere başarılar diledi.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2019, 17:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER