İyi örneklerin adresi PEV Okulları oldu

Özel PEV Okulları, ‘Eğitimde İyi Örnekler Konferansı Denizli Yerel Çalıştayı’na ev sahipliği yaptı.

İyi örneklerin adresi PEV Okulları oldu

Özel PEV Okulları, Sabancı Vakfı’nın desteği ve Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün iş birliğiyle 17. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı Denizli Yerel Çalıştayı’na ev sahipliği yaptı.

Eğitime gönül verenleri bir araya getiren çalıştay, Denizli’den ve Türkiye’nin birçok şehrinden gelen eğitimciler tarafından yoğun talep gördü.

2004’ten bu yana düzenlenen Eğitimde İyi Örnekler Konferansı, ‘İşimi nasıl daha iyi yaparım?’ düşüncesiyle pek çok çocuğun dünyasını değiştiren öğretmenlerin çalışmalarını görünür kılmakta. Çalıştaydaki fikirler, uygulamalar ve materyaller; konferansa katılan binlerce eğitimciye ilham verirken okuldan okula, ilden ile yayılıyor.

Eğitimde İyi Örnekler Konferansı Denizli Yerel Çalıştayı’nda da ‘Saklı Kalan Başarılar’ temasında kurum ve okullar tarafından yapılan çalışmaları içeren 30’u aşkın sunum ve atölye gerçekleşti. ERG İletişim Koordinatörü Özge Karakaya, Pamukkale Eğitim Vakfı Başkanı Prof. Dr. Hasan Kazdağlı ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un açış konuşması ile başlayan çalıştay, Eğitim Yöneticisi ve Yazar Burcu Aybat, Yenilikçi Öğrenme Merkezi Kurucusu Kayhan Karlı ve ERG Eğitim Laboratuvarı Koordinatörü Suat Kardaş’ın yer aldığı açılış panelinin ardından eğitimcilerin yaptığı sunum ve atölyelerle devam etti. Hizmet içi eğitime çok önem veren Özel PEV Okulları eğitim kadrosu da  ‘Saklı Kalan Başarılar’ teması ile gerçekleşen konferansta; gerek sunum yaparak gerekse katılımcı olarak yerini aldı. Başta ‘Özel PEV Okulları, Öğretmen Ağı, Eğitim Reformu Girişimi, Milli Eğitim Müdürlüğü’ olmak üzere pek çok kurum ve kuruluştan seçkin örnekleri paylaşan eğitimciler; her kademeden öğrencinin ihtiyacını karşılayacak türden sunumlar yaptılar. ‘Doğa Öğretmenim - Takas Edelim, Problem Çözme Stratejileri ve Uygulaması, Bilimi Çocukların Yaşamına Taşıyalım, Duygulara Yer Açsam Felsefe Olur mu, Müzede Bir Gün, Merak Kumbarası, İlköğretimde İklim Oyunu, Kavga Çare Olur mu? Sorgulama Çemberi, Temel Düşünme Becerisi’ gibi daha pek çok sunum gerçekleşti. Sunumların ardından değerlendirme toplantısında buluşan eğitimciler, birbirlerinden ve deneyimlerinden edindikleri bilgileri paylaşma ve değerlendirme fırsatı buldular. Bol öğrenmeli geçen çalıştaydan tüm eğitimciler memnuniyet içinde ayrıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER