Jandarma trafik eğitiminden vazgeçmiyor

Denizli İl Jandarma Komutanlığı Trafik Timleri, korona virüs nedeniyle uzaktan eğitim başlanmasıyla trafik eğitimlerini EBA ve ZOOM programları üzerinden vermeye başladı.

Jandarma trafik eğitiminden vazgeçmiyor

Tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgını nedeniyle bilindiği üzere okullar da yüz yüze eğitime ara verilerek, eğitimler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden uzaktan yürütülüyor. Önceki dönemlerde ‘Trafik Dedektifleri Projesi’ kapsamında ilk ve orta dereceli okullarda trafik eğitim seminerleri veren İl Jandarma Komutanlığı Trafik Timleri, okullarda yüz yüze eğitime ara verilince bu kez EBA ve ZOOM programları üzerinden İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli olarak trafik eğitimleri vermeye başladı. “Evdeyim, Trafik Kuralları Aklımda” kampanyası doğrultusunda derslere canlı katılan Jandarma trafik personeli, Jandarma Genel Komutanlığı tarafından öğrencilerin yaş gruplarına göre hazırlanan sunumlar üzerinden öğrencilere trafik eğitimi veriyor.

15 OKULDA 175 ÖĞRENCİYE EĞİTİM VERİLDİ

Eğitimin ve öğrenmenin zamanı ve yerinin olmayacağı bilinci ile hareket eden Jandarma personeli, gelecek nesillerin bu hususta eğitilmesi ile ülkemizin önemli sorunları arasında sayılan trafik kazalarının en aza indirileceğini, her alanda olduğu gibi trafik sorununun da bilgili ve birbirine saygılı bireyler ile temelden çözülebileceğini belirtti.  İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü tarafından şu ana kadar Jandarma Trafik sorumluluk bölgesinde bulunan 15 okulda toplam 175 öğrenciye eğitim verildiği, eğitimlerin okulların kapanacağı tarihe kadar devam edeceği belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER