‘Küçük Eller Harika İşler Projesi’ tamamlandı

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından finanse edilen Erasmus+ Programı KA229 Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar faaliyeti alanında ‘Little Hands Great Jobs / Küçük Eller Harika İşler’ isimli Erasmus+ projesi, son hareketliliğini gerçekleştirdi. Projede; Litvanya, Letonya, Portekiz, Polonya ile Türkiye’den Çardak Mehmet Akif Ersoy İlkokulu yer aldı.

‘Küçük Eller Harika İşler Projesi’ tamamlandı

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından finanse edilen Erasmus+ Programı KA229 Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar faaliyeti alanında ‘Little Hands Great Jobs / Küçük Eller Harika İşler’ isimli Erasmus+ projesi, 2019 yılında başladı. Litvanya, Letonya, Portekiz, Polonya ile Türkiye’den Çardak Mehmet Akif Ersoy İlkokulu yer aldığı proje, son hareketliliklerini 13-15 Haziran 2022 tarihleri arasında Polonya’nın Slupsk şehrinde gerçekleştirdi.

Çardak Mehmet Akif Ersoy İlkokulu öğretmen ve öğrencilerinin oluşturduğu 6-10 kişilik gruplar halinde toplamda 34 kişi, proje kapsamında 2019 yılından itibaren Litvanya, Letonya, Portekiz ve Polonya’ya gitti. Son olarak Polonya’da yapılan ‘Ulusötesi Öğrenme, Öğretme ve Eğitim’ faaliyetlerine Erasmus+ proje koordinatörü ve İngilizce öğretmeni Ayşe Elmalı, Müdür Yardımcısı Derya Baykal Ay, sınıf öğretmeni Tuğba Deniz Serçe, sınıf öğretmeni Yasemin Tutkun, 3/A sınıfı öğrencileri Sahra Manav, Yaren Acılı ve 4/A sınıfı öğrencileri Gülhan Yağmur Şaşar, Ömer Nazif Korkmaz, Güler Evrendirek, Burak Korkmaz katıldı.

Türkiye, Portekiz, Litvanya, Letonya ve Polonya’dan 20 öğretmen ve 30 öğrenci olmak üzere toplamda 50 kişinin katıldığı proje çalışmasında öğretmenler ve öğrenciler; Polonya Szkola Podstawowa w Jezierzycach im. Majora Henryka Sucharskiego okulunun öğretmenleri ve öğrencileri tarafından büyük bir coşku ve heyecanla karşılandı.

HER ÜLKE İÇİN OKUL BAHÇESİNE BİRER AĞAÇ DİKİLDİ

Polonya’da 3 günlük süren eğitimde okulun, Denizli ve Türkiye’nin tanıtımları yapıldı. Türkiye, Litvanya, Letonya, Portekiz ve Polonya’dan katılan öğretmenler ve öğrencilerle birlikte eğlenceli aktivitelerde bulunarak birbirlerini tanıma, okul ziyaretleri ve okulu tanıma etkinlikleri gerçekleştirildi. Kültürel miras ve geleneksel çocuk oyunlarıyla ilgili atölye çalışmaları ve etkinlikler yapıldığı proje kapsamında her ülke için okul bahçesine birer ağaç dikildi. Eğitim, aktivite ve etkinliklerin bitiminden sonra da öğretmen ve öğrenciler, Slupsk şehrinin tarihi ve kültürel mekânlarını ziyaret ederek, kültürel aktivitelere katılma imkânı da buldu. 3 günlük eğitimi başarıyla tamamlayan öğretmen ve öğrenciler sertifikalarını aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER