"KÜÇÜLEN DÜNYADA BÜYÜYEN BİR HALKA OLMAK"

Ahmet Çalışkan Anaokulu ve Pamukkale Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu ortaklığı ile hazırlanan proje İngilizce farkındalığı oluşturacak. TÜBİTAK 4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamaları kapsamında hazırladıkları “Küçülen Dünyada Büyüyen Bir Halka Olmak” projesi ülke genelinde başvuru da bulanan yüzlerce proje arasında 19 proje içerisine girmeyi başararak desteklemeye hak kazandı.

"KÜÇÜLEN DÜNYADA BÜYÜYEN BİR HALKA OLMAK"

Ahmet Çalışkan Anaokulu ve Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Yabancı Diller Yüksekokulu işbirliğinde ‘Küçülen Dünyada Büyüyen Bir Halka Olmak’ projesi hazırlandı. TÜBİTAK 4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamaları kapsamında hazırlanan proje, ülke genelinde yapılan yüzlerce proje arasından ilk 19 proje içerisine girmeyi başardı ve desteklemeye hak kazandı.

MÜDÜR OĞUZ, PROJE EKİBİNİ AĞIRLADI

Okul öncesi kurumları arasında önemli bir çalışmaya imza atan proje ekibi, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’u makamında ziyaret etti. Ziyarette; Ahmet Çalışkan Anaokulu Müdürü Münire Kiriş, Müdür Yardımcısı Ebru Öztürk, öğretmenler; Hürriyet Burhan, Kezban Zor ve Filiz Kansız ile proje ortağı olan PAÜ Yabancı Diller Yüksek Okulu’ndan Doç. Dr. Recep Şahin Arslan, Dr. Öğretim Üyesi Eda Duruk yer aldı.

“PROJE DENİZLİ’DE İLK VE TEK”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz; “Ahmet Çalışkan Anaokulumuz, üniversitemiz ile yapmış olduğu ortak çalışma sonrasında önemli bir projeyi hayata geçiriyor. Projenin ilimizde TÜBİTAK 4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamaları kapsamında hazırlanan ilk ve tek proje olmasıyla önemi bir kat daha artmış oldu. Başarılarından dolayı okul müdürümüze ve öğretmenlerimize aynı zamanda da proje ortağı olan üniversitemizin öğretim üyelerine de çok teşekkür ediyorum. İlimiz eğitimin her alanında yenilikçiliğinin yanı sıra öncü olarak ilkleri hayata geçirmeye devam ediyor” dedi.


OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLERİNDEN 25 KİŞİLİK BİR EKİP OLUŞTURULACAK

Proje ile okul öncesi öğretmenlerinin ‘yaratıcı yazma tekniği ile hikaye yazımı ve anlatıcılığı’  gibi farklı yöntemlerle öğrencilerin sadece ana dillerinin gelişimine katkıda bulunulması değil, aynı zamanda yabancı bir dil olarak İngilizce’de de farkındalık oluşturulması hedefleniyor. Sosyo-ekonomik düzeyi ortalamanın altında bulunan bölgelerin devlet okullarında çalışan okul öncesi öğretmenlerinden 25 kişilik bir ekip oluşturulacak. Bu öğretmenlerin Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı kapsamında A2 seviyesinde İngilizce’ye hâkim olmaları ve mesleklerinin 15’inci yılını geçmemiş olmaları ön şartı aranacak.

TÜRKİYE’NİN DEĞİŞİK İLLERİNDEKİ ÖĞRETMENLERE DENİZLİ’DE EĞİTİM VERİLECEK

Proje kapsamında Türkiye’nin farklı illerinden seçilen öğretmenlere 5 gün süreyle Denizli’de eğitim verilecek. Proje ekibi eğitimler süresince atölye rehberi ve uzman olarak görev yapacaklar.  Proje kapsamında eğitimler, atölye çalışmaları ve oyun tabanlı uygulamalar PAÜ Yabancı Diller Yüksek Okulu ve Ahmet Çalışkan Anaokulu işbirliği içerisinde her iki kurumda da yapılacak. 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2019, 12:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER