LGS şampiyonu Gelişim Fen Lisesi’ni tercih etti

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) Sınavı’nda tüm soruları doğru şekilde yanıtlayarak 500 tam puan alan ve Türkiye birincisi 97 öğrenciden biri olan Denizli Gelişim Koleji öğrencisi Salih Şahin’in tercihi Gelişim Fen Lisesi oldu.

LGS şampiyonu Gelişim Fen Lisesi’ni tercih etti

6 Haziran'da Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılan merkezi sınav sonuçları açıklandı. 1 milyon 38 bin 492 öğrencinin girdiği sınava 36 farklı ilden katılan 97 öğrenci, tüm soruları doğru yanıtlayarak 500 tam puan aldı. Denizli Gelişim Koleji öğrencisi Salih Şahin, LGS sınavından 500 tam puan aldı ve Türkiye birincisi 97 kişiden biri oldu. Türkiye şampiyonu Şahin, Gelişim Fen Lisesi’ni tercih etti. Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın açıklaması düzenleyen Denizli Gelişim Koleji Kurucusu Mehmet Hayıt, “Denizli Gelişim Koleji olarak geçen yıllarda da olduğu gibi yine bir şampiyonla karşınızdayız. Öğrencilerimizden Salih Şahin LGS’de tüm soruları doğru cevaplamış ve 500 tam puan alarak Türkiye ve Denizli birincisi olmuştur. Kendisinin bu başarısı bizi ziyadesiyle mutlu etmiştir. Denizli Gelişim Koleji ailesi olarak öğrencimiz Salih Şahin’i kutluyor, önündeki uzun yolculukta da başarılarının daim olmasını diliyoruz. Ayrıca öğrencimiz eğitiminin devamı için Gelişim Fen Lisesini tercih etmiştir. Bu husus da bizi oldukça gururlandırmıştır” dedi.

“Kitlesel ve oransal başarıda da başarılara imza attık”

Denizli Gelişim Koleji öğrencileri kitlesel ve oransal başarıda da inanılması güç sıra dışı başarılara imza attığını ifade eden Hayıt, “Bu çerçevede; okulumuza devam eden tüm öğrencilerin yüzde 27’si yüzde 0,01 - yüzde 0,08 dilime girmiştir. Bu ise Türkiye başarı ortalamasının 333 katı bir başarıdır. Yanlış anlaşılmasın 2 değil, 10 değil, 100 değil, 333 katı bir başarı. Bu başarının kolay anlaşılması için bir örnekle anlatırsak; bir X okulunun bin öğrencisi olsun, Türkiye ortalamasında da başarısı olsun, Gelişim Koleji’nde de bin öğrenci olsun. Türkiye ortalamasında başarısı olan bu X okulunda bu dilime giren bir öğrenci varsa Gelişim Koleji’nde 333 öğrenci olduğu anlamına gelir. İnanılması güç değil mi? Okulumuza davam eden tüm öğrencilerin yüzde 40’ı yüzde 0,01 - yüzde 0,45 dilime girmiştir. Bu ise Türkiye başarı ortalamasının 88 katı bir başarıdır. Okulumuza devam eden tüm öğrencilerin yüzde 60’ı yüzde 0,01 - yüzde 0,2.72 dilime girmişlerdir bu ise Türkiye başarı ortalamasının 22 katı bir başarıdır. Okulumuza devam eden öğrencilerin yüzde 67’si yüzde 0,01-3,34 dilime girmiştir. Bu ise Türkiye başarı ortalamasının 19 katı bir başarıdır” diye konuştu.

“Öğrencilerin zekâsını, kabiliyetini ve emeklerini milli servet olarak görüyoruz”

Hayıt, şunları aktardı: “Denizli Gelişim Koleji öğrencilerinin zekâsını, kabiliyetini ve emeklerini milli servet olarak görmektedir. Bu işin sırrı; milli serveti israf etmemek için varını yoğunu ortaya koyup çalışmalarını adım adım planlayarak bu plan doğrultusunda başarının gücüne inanarak kararlılık ve disiplinle çalışmalarını yürütmesidir. Sizlerin huzurunda bizlere bu gururu yeniden yaşatan öğrencilerimize tekrar teşekkür ederken, pandemi gibi zor bir süreçte gerek uzaktan gerek yüz yüze derslerde öğrencilerimizi hayallerine kavuşturmak için varını yoğunu ortaya koyan başta Denizli Gelişim Koleji’nin şampiyon öğretmenleri olmak üzere bütün eğitim camiasına da teşekkürlerimi sunuyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER