LGS Sınavı’ndan tam puan aldılar

Milli Eğitim Bakanlığı'nca, 2019 Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılan merkezi sınav sonuçları açıklandı. Türkiye genelinde 565 öğrenci tüm soruları doğru şekilde yanıtlayarak tam puan aldı. Denizli'nin Çal İlçesi Şehit Ramazan Us İmam Hatip Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Kübra Su Fırtına ve Merkezefendi İlçesi Hacı Halil Bektaş Ortaokulu öğrencisi Mehmet Salih Beşkavak da LGS’den tam not alarak; Türkiye birincileri arasında yerlerini aldılar.

LGS Sınavı’ndan tam puan aldılar

1 Haziran’da yapılan 2019 yılı Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıkladı. Türkiye genelinde 565 öğrenci tüm soruları doğru şekilde yanıtlayarak tam puan aldı.

Denizli'nin Çal İlçesi Şehit Ramazan Us İmam Hatip Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Kübra Su Fırtına ve Merkezefendi İlçesi Hacı Halil Bektaş Ortaokulu öğrencisi Mehmet Salih Beşkavak, da LGS’den tam not aldı.

Türkçe, Matematik ve Fen Bilimleri sınav sorularında 20’ soruya, T.C. İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve Yabacı Dil sınav sorularından 10’ar soruya doğru cevap vererek.

Toplam 90 soruya doğru cevap veren Fırtına ve Beşkavak, 500 tam puan alarak Türkiye birincileri arasında yerini aldılar.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2019, 17:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayşee
Ayşee - 3 yıl Önce

Aferiiiiin onlara

SIRADAKİ HABER