LYS'YE GİRECEKLER DİKKAT!

LYS'YE GİRECEKLER DİKKAT!

İl Koordinasyon Kurulu, 10-11 Haziran ve 17-18 Haziran 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan LYS sınavlarına ilişkin alınan kararları açıkladı.

İl Koordinasyon Kurulu tarafından, 10-11 Haziran ve 17-18 Haziran 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan LYS sınavlarına ilişkin alınan kararlar açıklandı.  Kararlar kapsamında sınav öncesinde adayların sınava girecekleri binalara girişlerine izin verilmeyeceği belirtildi. Alınan kararlar dahilinde ayrıca, adayların dikkatini dağıtmamak amacıyla velilerin oturumlar esnasında, okul bahçeleri dışında beklemeleri gerektiği vurgulandı.

“SINAVA GİRECEKLERE OTOBÜSLER ÜCRETSİZ OLACAK”

İl Sınav Koordinatörlüğü’nün yaptığı açıklamanın devamında ise şu ifadelere yer verildi: “Değerli hemşerilerimizden adayların sağlıklı bir şekilde sınavlara girebilmeleri için oturumlar öncesi gecelerde ve oturumlar esnasında, adayları rahatsız edecek derecede gürültü oluşturacak her türlü iş ve eylemden kaçınmaları beklenmektedir. Sınava ilişkin açıklayıcı bilgileri içeren kamu spotuna https://www.youtube.com/watch?v=at0o5aoQprM&feature=youtu.be adresinden ulaşılabilir.

Adaylar ve sınav görevlileri sınav giriş ve görevlendirme belgelerini göstermeleri halinde Büyükşehir Belediyesi Otobüslerinden ücretsiz olarak yararlanabileceklerdir.  İl Nüfus Müdürlüğü’nün aldığı karar uyarınca Acıpayam, Pamukkale ve Merkezefendi Nüfus Müdürlükleri 10-11 ve 18 Haziran günlerinde sabah 07:00-09:15 ve 17 Haziran 2017 günü ise 07:00-14:15 saatleri arasında açık tutulacaktır.

Tüm adaylarımıza başarılar dileriz.”

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER