Masal kahramanlarını canlandırdılar

Hazırladıkları kostümlerle ünlü masal kahramanlarını canlandıran Hacı Serpil Kabaklıoglu Ortaokulu öğrencileri, beğeni toplayan renkli gösterileriyle, miniklere kitap sevgisini aşıladı.

Masal kahramanlarını canlandırdılar

Pamukkale İlçesi’nde bulunan Hacı Serpil Kabaklıoglu Ortaokulu öğrencileri, aylardır hazırladıkları masal kahramanları kostümleri ile ilk gösterilerini 5. ve 6. sınıf öğrencilerine sergiledi. Feride-Çalıkuşu, Kürk Mantolu Madonna Maria, Yaprak Dökümü-Leyla Necla, Tolstoy-Anna Karanina gibi masal kahramanlarını canlandıran öğrenciler, minik öğrencilere neşe dolu dakikalar geçirmelerini sağladı. Renkli ve neşeli anların yaşandığı etkinlikte öğrenciler gün boyu kostümleriyle okulda derslere girdi. Okulun koridorları ve sınıflarında gezen masal kahramanları, etkinliğin sonuna doğru okul bahçesinde bulunan yardım kampanyasına yer aldı. Okullarında düzenlenen etkinlik sayesinde kendilerinde kitap okuma merakının oluşturduğunu anlatan 6. Sınıf öğrencisi Rümeysa Aktaş, projenin hem eğlenceli olduğunu hem de kitapları daha güzel öğrenme fırsatı yakaladıklarını söyleyerek, “Kahramanlar bizi ziyarete geldi. Düzenledikleri etkinlik çok eğlenceli ve zevkli geçti. Bu etkinlik sayesinde birçok kitabı okumdan öğrenme fırsatım oldu. Masal kahramanları sayesinde kitap okuma merakımı uyandı” dedi.

“ÖĞRENCİLERE KİTAP OKUMA SEVGİSİNİ KAZANDIRIYORUZ”

Proje çerçevesinde yer alan masal kahramanlarının öğrencilerde kitap okuma istediğini daha çok kazandırdıklarının altını çizen Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çimen; “Hacı Serpil Kabaklıoglu Ortaokulu’nda ekim ayından beri ‘Kitap Kahramanları’ adı altında bir kitap okuma projesi yürütülüyor. Bu projeyle okullarda yer alan öğrencilere kitap okuma sevgisini kazandırıyoruz. Proje konusunda belirli kitaplar seçilip her ay sonunda ise buna yönelik sınavlar yapılıyor. Sınav sonucunda derece alan öğrenciler ise ödüllendiriliyor. Ayrıca bu projede kitap kahramanlarının kostümleriyle sınıfları geziyorlar. Kitapla ilgi bu kostümleri giyen öğrenciler bunu diğer küçük öğrencilere anlatarak kalıcı olmasını sağlıyorlar. Öğrenciler için özendirici oluyor. Tüm öğrenciler kendilerini masal kahramanı gibi hissediyor ve kitaplarla iç içe olup kendilerini okumada daha da ileriye taşıyor” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2022, 09:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER