Meb’in 3 kitabı Denizli’de yazıldı Komisyon üyeleri ödüllendirildi

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) 6’ncı sınıflar için Fen Bilgisi ve Müzik dersi ile 7’nci sınıflar için hazırladığı Matematik ders kitapları, yaklaşık 2 yıl süren çalışmanın ardından Denizli’de tamamlandı. Ders Kitabı Yazma Komisyonları’nda görevli 27 öğretmen ve akademisyen, MEB tarafından Teşekkür Belgesi ile ödüllendirildi.

Meb’in 3 kitabı Denizli’de yazıldı Komisyon üyeleri ödüllendirildi

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) 6’ncı sınıflar için Fen Bilgisi ve Müzik dersi ile 7’nci sınıflar için hazırladığı Matematik ders kitapları, Denizli’deki 27 öğretmen ve akademisyen tarafından yazılarak hazırlandı. Yaklaşık 2 yıl süren çalışmanın ardından Fen Bilgisi kitabı, MEB Talim Terbiye Kurulu’nca onaylanarak ülke genelinde ders kitabı olarak okutulmaya başlandı. 6’ncı sınıflar için hazırlanan Müzik ders kitabı ile 7’nci sınıflar için hazırlanan Matematik ders kitapları ise MEB Talim Terbiye Kurulu’na sunuldu. Denizli’deki Ders Kitabı Yazma Komisyonları’nda görevli 27 akademisyen ve öğretmenler MEB tarafından ‘Teşekkür Belgesi’ ile ödüllendirildi. Tören; İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi.

“ÖĞRETMENLERİMİZ ÖZVERİLİ BİR ÇALIŞMA SERGİLEMEKTEDİRLER”

Denizli’de hazırlanan Fen Bilgisi kitabının MEB Talim Terbiye Kurulu’nca onaylanarak ülke genelinde okutulmaya başlandığının altını çizen İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz; “Milli Eğitim Bakanlığı’nca ders kitabı olarak okutulan kitapların yazımları illerde olşuturulan komisyonlarca yapılmaktadır. Kitap yazım komisyonlarında görev alan akademisyenlerimiz ve öğretmenlerimiz özverili bir çalışma sergilemektedirler. Ders kitabı yazımı uzun soluklu ve çok yönlü bir çalışmadır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve tek tek tebrik ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2019, 10:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER