Merkezefendi Belediyesi Yabancı Dil Kursları tamamlandı

Merkezefendi Belediyesi tarafından 16 Temmuz’da başlayan İngilizce ve Almanca kursları sona ererken; kurslara katılan 84 kursiyer, sertifikalarını Belediye Başkanı Şeniz Doğan’dan aldı.

Merkezefendi Belediyesi Yabancı Dil Kursları tamamlandı

Merkezefendi Belediyesi tarafından, ilçedeki 15 ve yaş üzeri vatandaşlar için A1 seviyesinde İngilizce ve Almanca kursları tamamlandı. 16 Temmuz’da başlayan İngilizce ve Almanca kurslarına, 84 kursiyer katıldı. Yabancı dil kurslarını başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifika töreni düzenlendi. Merkez Kütüphane’de düzenlenen törende; kursiyerler, sertifikalarını Belediye Başkanı Şeniz Doğan’dan aldı. Kursiyerleri tebrik eden Başkan Doğan, “Güzel bir kurs dönemini birlikte bitirdik. Biz bu kursa başlarken öncelikle gençlerimize dil eğitimi vermeyi gençlerimizi üniversiteden sonra daha kolay iş bulmasını sağlamasını hedeflemiştik. Bir söz vardır, ‘bir lisan bir insan iki lisan iki insan’ Merkezefendili hemşerilerimin vizyonunu geliştirmeyi, onları bir dünya vatandaşı yapmayı hedefliyoruz. Turizme yapacağımız yatırımlarda hemşerilerimizi, özellikle de gençlerimizi değerlendirmek istiyoruz. Kurslarımıza katılım çok güzel oldu. Hatta taleplerin bir kısmını karşılayamadık. Kış döneminde kursiyer sayımızı arttırmak istiyoruz. Kurslarımız devam edecek” dedi.

“BİRÇOK KURSUMUZ OLACAK”

Başkan Doğan, “Yine talepleri alacağız. Bu talepler doğrultusunda sınıflarımız açılacak. Bu salonumuzda kış döneminde eğitim vermeyi düşünüyoruz. Çocuklarımız için ayrı, gençlerimiz için ayrı sınıflarımızı oluşturmak istiyoruz. Bu salonumuzda her yaş gurubundan kursiyerimiz var. Sizleri tebrik ediyorum. Öncelikle öğrenmenin yaşı yok. Burada bir kez daha gördüm. Gençlerimize ve çocuklarımıza eğitim öğretim hayatlarında başarılar diliyorum. Birçok kursumuz olacak. Diğer kurslarımıza da sizleri bekliyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER