Merkezefendi Belediyesi’nin eğitime desteği sürüyor

Merkezefendi Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde eğitim gören 7’nci sınıf öğrencileri için Matematik ve Fen Bilimleri dersleri verilecek.

Merkezefendi Belediyesi’nin eğitime desteği sürüyor

Merkezefendi Belediyesi, eğitim alanındaki faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. Bu kapsamda ilçe sınırları içerisinde eğitim gören 7’nci sınıf öğrencileri için Matematik ve Fen Bilimleri dersleri verilecek. Sümer ve Sevindik Kadın Çocuk Yaşam Merkezleri’nde verilecek kurslara başvurmak isteyen öğrencilerin, 31 Ekim Cumartesi Günü’ne kadar kayıt yaptırmaları gerekiyor. Kurslardan yararlanmak isteyen öğrenciler https://www.merkezefendi.bel.tr/lgs-hazirlik-kursu/ adresinden veya 444 8 662 numaralı hattan başvuru yapabilecek. Pandemi kurallarına uygun olarak yapılacak olan kurslara sınırlı sayıda kayıt alınacak.

“Çocuklarımız geleceğimizin teminatıdır”

Belediye Başkanı Şeniz Doğan, eğitime olan desteklerinin her zaman süreceğini söyledi. Başkan Doğan, “Öğrencilerimiz, çocuklarımız geleceğimizin teminatıdır. Merkezefendi Belediyesi olarak bu anlayış ile çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. 7.sınıf öğrencilerimiz için matematik ve fen bilimleri kursu vereceğiz. Sümer ve Sevindik Mahallelerimize kazandırmış olduğumuz Kadın Çocuk Yaşam Merkezlerimizde vereceğimiz kurslarımızı Pandemi tedbirlerine uygun olarak gerçekleştireceğiz. Eğitime olan desteklerimiz her zaman sürecek” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER