Merkezefendi Bilim Şenliği başlıyor

Merkezefendi Ülker Yörükoğlu Bilim Sanat Merkezi tarafından yapılan başvuru sonucunda 2019 yılı TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri’nde Türkiye genelinde desteklenen 50 proje arasına giren ‘Merkezefendi Bilim Şenliği’ 26 Eylül Çarşamba Günü Merkezefendi Kültür Merkezi’nde başlayacak ve 3 gün sürecek.

Merkezefendi Bilim Şenliği başlıyor

Merkezefendi Ülker Yörükoğlu Bilim Sanat Merkezi projesi olan ve 2019 yılında TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliklerinde Türkiye genelinde desteklenen 50 proje arasına giren ‘Merkezefendi Bilim Şenliği’, 26 Eylül 2019 Çarşamba Günü kapılarını açacak.

3 gün süreyle devam edecek şenlikte; eğlenceli ve uygulamaları atölyeler ile toplumun her kesimine bilimsel faaliyette bulunma imkanı hedefleniyor.

Etkinliğin ana temasını ise ‘İnovasyon ve Tasarım Odaklı düşünmenin önemine farklındalık oluşturmak’ olacak.

Şenliğin içeriği hakkında bilgiler veren İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz; “Merkezefendi Kültür Merkezi’nde 26-27-28 Eylül 2019 tarihlerinde ziyaretçilerinin ağıryalayacak ‘Merkezefendi Bilim Şenliği’ ile ilimizdeki en büyük bilim şenliği olmaya şimdiden aday. Şenlikte okul öncesinden ilkokula, ortaokuldan liseye, üniversiteden yaygın eğitime 7’den 70’e herkesi kapsayacak şekilde birbirinden farklı türde 50 etkileşimli ve uygulamalı atölye çalışması, tiyatro ve bilim şovu gösterileri, konferanslar, astronomi gösterileri ve yarışmalar yer alacak. Katılımcılar bu çalışmalarda birebir eğitim alma imkanına sahip olacaklar. Katılımcılarımız ilgi duydukları alanlara şenliğimizin web adresi olan www.merkezefendibilimsenligi.org.tr adresinde başvuru yapabilecekler. Ayrıca okullarımızda öğretmenlerin eşliğinde toplu katılım formu ile şenliğe ziyarette bulunabileceklerdir” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER