Merkezefendi’de öğrenim desteği başvuruları başladı

Merkezefendi Belediyesi, her yıl düzenli olarak ortaokul ve lise dengi devlet okullarında eğitim alan öğrencilere eğitim desteklerini sürdürüyor. Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Binlerce öğrencimizin yararlanacağı öğrenim yardımı başvuruları yarın başlayacak. Öğrenci ve ailelerine şimdiden hayırlı olsun” dedi.

Merkezefendi’de öğrenim desteği başvuruları başladı

Merkezefendi Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde ikamet eden 5 ile 12. sınıflar arasında öğrenim gören 4 bin öğrenciye aylık 200 TL öğrenim yardımı verecek. Öğrencilere 8 ay boyunca verilecek olan eğitim yardımı başvuruları, 22 Ağustos Pazartesi günü başladı. 6 Eylül Salı gününe kadar sürecek olan başvurular sadece https://www.merkezefendi.bel.tr/ogrenimyardimi/ adresi üzerinden yapılacak. Detaylı bilgi almak isteyen Merkezefendililer 444 8 662 numaralı çağrı merkezini arayabilecekler. Eğitim anlamında öğrencilere desteklerini her zaman sürdüreceklerini belirten Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “İlçemizde yaşayan çocuklarımızın faydalanacağı öğrenim desteği başvuruları yarın başlayacak. Gençlerimizin öğrenim yaşamlarını kolaylaştırmak ve hem kendi hem de aile bütçelerine katkı sağlamak amacıyla vereceğimiz öğrenim desteğinden binlerce öğrencimiz yararlanacak. Eğitim anlamında Merkezefendi Belediyesi olarak ilçemizde eğitim gören öğrencilerin yanlarında oluyoruz ve olmaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Başvuru koşulları

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olan, ailesi Merkezefendi’de ikamet eden, 5 ile 12. sınıflar arasında öğrenim gören öğrenciler için başvuru yapılabiliyor. İlkokul, açık lise ve üniversite öğrencilerinin başvuruları kabul edilmeyecek. Her aileden yalnız bir öğrenci için başvuru yapılabilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER