Merkezefendi’den 3,2 milyonluk öğrenim yardımı

‘Sosyal belediyecilik’ alanında birçok hizmete imza atan Merkezefendi Belediyesi, ihtiyaç sahibi 4 bin öğrenciye 3,2 Milyon TL öğrenim yardımı yapacak. Dün itibariyle başlayan başvurular, 20 Ekim Salı günü sona erecek.

Merkezefendi’den 3,2 milyonluk öğrenim yardımı

Merkezefendi Belediyesi’nin eğitime olan destekleri devam ediyor. Bu kapsamda ‘sosyal belediyecilik’ alanında birçok hizmete imza atan Merkezefendi Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi 4 bin öğrenciye 3,2 Milyon TL öğrenim yardımı yapılacak. Öğrencilere, 8 ay boyunca aylık 100 TL öğrenim yardımı verilecek. Merkezefendi sınırları içerisinde ikamet eden 5. ile 12.sınıflar arasında öğrenim gören öğrencilerin yararlanabileceği öğrenim yardımı başvuruları dün itibariyle başladı. Başvurular, 20 Ekim Salı günü sona erecek. Başvurular, pandemi tedbirleri kapsamında sadece https://www.merkezefendi.bel.tr/ogrenim-yardimi/ adresi veya 444 8 662 numaralı Çağrı Merkezi üzerinden gerçekleştirilecek. Merkezefendi Belediyesi, hem Denizli’de hem de Ege Bölgesi’nde öğrenci sayısına oranla en büyük öğrenim yardımını gerçekleştiren belediye konumunda…

“Başarı olarak geri dönecek”

Öğrencilerin eğitimine destek olmaktan dolayı mutlu olduklarını belirten Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Merkezefendi Belediyesi olarak bu yıl da 4 bin öğrencimize öğrenim yardımında bulunacağız. Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin eğitimlerine destek olmaktan dolayı çok mutluyuz. İnanıyoruz ki bu destekler, bizlere başarı olarak geri dönecek. Eğitim, bizim için her zaman önceliklidir. Geleceğimizi emanet edeceğimiz evlatlarımıza, imkanlarımız ölçüsünde her türlü desteği sağlamaya, eğitim alanındaki projelerimize ve çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

Başvuru şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan, ailesi Merkezefendi ilçe sınırları içerisinde ikamet eden  5. ila 12. sınıflar arasında öğrenim gören öğrenciler başvuruda bulunabilir. Her aileden yalnız bir öğrenci için başvuru yapılabilir. İlkokul, açık lise ve üniversite öğrencilerinin başvuruları kabul edilmeyecek.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şefika güler
Şefika güler - 8 ay Önce

Yardim

Kezban Kaya
Kezban Kaya - 7 ay Önce

3öğrencim var yadım itiyorum gerçekten çok zorlanıyorum evim lira eşim hasta

SIRADAKİ HABER