“Meslek liseleri, geleceğe olan umudun kaynağı”

Mesleki ve teknik eğitim okul ve kurum müdürleriyle bir araya gelen Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici; “Meslek lisesi öğrencilerimizin sahip oldukları eğitimin kalitesi, geleceğe olan umudumuzun en büyük kaynağıdır” dedi.

“Meslek liseleri, geleceğe olan umudun kaynağı”

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, kentte mesleki ve teknik eğitim veren okul ve kurum müdürleriyle toplantı gerçekleştirdi.

İş Adamları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapılan toplantıya; İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mahmut Gürhan da katıldı. Toplantının gündem maddesinde, okul ve kurumların hali hazırda sürdürmekte oldukları projeler ve gelecekteki süreçte başlatılacak ulusal ve uluslararası faaliyetler yer alırken; bu proje ve faaliyetlerden elde edilen kazanımlar ana unsuru oluşturdu.

Toplantıda konuşan Müdür Ekici; “6 Eylül itibarıyla okullarımızın açılmasının ardından gördük ki; öğrencilerimiz okullarına olan bağlılıklarından bir şey kaybetmemişler. Aidiyet duyguları, okullarına duydukları özlemle daha fazla pekişmiş durumda. Özellikle meslek liselerimiz, ülkemizde ve şehrimizde salgına karşı gerçekleştirilen eylem planlarının tam merkezinde yer aldılar.  Üretimden kopmadan, eğitim ağı içerisindeki aktif rolleri sayesinde, salgın dönemi içerisindeki en işlevsel kurumsal yapılardan olduklarını kanıtladılar. Maske, dezenfektan, siperlik ve çeşitli birçok temizlik ürününün üretimi meslek liselerimiz sayesinde gerçekleşti. Meslek liselerimizin misyonu her zaman farklı ve ayrıcalıklı olmuştur. Meslek lisesi öğrencilerimizin sahip oldukları eğitimin kalitesi, geleceğe olan umudumuzun en büyük kaynağıdır. Amacımız bu kaliteyi durmaksızın yükselen bir ivmeye kavuşturmaktır. Mesleki eğitim veren tüm kurumlarımız, eğitim-üretim-istihdam unsurları arasındaki sıkı bağı koruyarak çalışmalarını sürdürecekler. Sektörü tanıyan, yenilikçi üretim fikirlerine açık, bölgelerindeki dinamizmin farkında olan yöneticilerimizle çıktığımız bu yol; mesleki eğitimi hak ettiği yere ulaştıracaktır” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER