Miniklerden tohum merkezine ziyaret

Honaz Atatürk İlkokulu Anasınıfı öğrencileri, Honaz Belediyesi Yerel Tohum Merkezi’ni ziyaret etti.

Miniklerden tohum merkezine ziyaret

Honaz Atatürk İlkokulu Anasınıfı öğrencileri, tarımsal faaliyetlerin nasıl yapıldığı ve yetiştirilen ürünleri tanımak amacıyla, okul yetkilileri ve öğretmenleri nezaretinde Honaz Belediyesi Yerel Tohum Merkezi’ni ziyaret etti.

Yerel Tohum Merkezi sorumlusu Ziraat Mühendisi Tuğba Çınar’dan bilgiler alan öğrenciler, daha önce dikilen ürünlerin tohumunu, yeni dikilen ve fideye dönüşen ata tohumu domates, biber, salatalık, patlıcan, kabak gibi ürünlerin yer aldığı serayı gezdi. Yerel Tohum Merkezi’ni, laboratuvarları ve tohumların çoğaltıldığı uygulama bahçesini gezen öğrenciler, çalışmaları yerinde gördü, uygulama bahçesinde dikimi yapılan ürünleri de tanıma fırsatı buldu.

Öğrenciler gezinin sonunda Belediye Başkanı Yüksel Kepenek ile bir araya geldi. Başkan Kepenek, öğrencilere ziyaretleri için teşekkür ederken, ata tohumları konusunda erken yaşlarda bilinçlenmenin ne kadar önemli olduğuna değindi. Geziye rehberlik eden anasınıfı öğretmenleri de konu ile ilgili olarak amaçlarının öğrencileri küçük yaşta doğayla buluşturmak, çevre bilinci oluşturmak, sorumluluk almayı ve ürün oluşturmalarını desteklemek, öğrenmeyi sınıflardan doğaya taşımak olduğunu belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER