Müdür Ekici, “Telafide Ben de Varım” programını takip etti

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Oktay Mersin Özel Eğitim Anaokulu ve Reşat Vural İlkokulu’nu ziyaret ederek, Milli Eğitim Bakanlığı’nca hazırlanan ‘Telafide Ben de Varım’ programını yerinde takip etti.

Müdür Ekici, “Telafide Ben de Varım” programını takip etti

Milli Eğitim Bakanlığı’nın ‘2023 Eğitim Vizyonu’ hedefleri doğrultusunda Kovid-19 salgını sürecinde gerçekleştirilen seyreltilmiş, uzaktan eğitim faaliyetlerinin sona erdiği yaz tatili döneminde çocukların fiziksel, sosyal-duygusal ve akademik gelişimlerini bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif eğitim faaliyetleri ile desteklemek amacıyla ‘Telafide Ben de Varım’ programı hazırlandı. Program kapsamında değerlendirme toplantıları ve okul ziyaretlerine devam eden İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Oktay Mersin Özel Eğitim Anaokulu ve Reşat Vural İlkokulu’nu ziyaret etti. Öğrenci ve öğretmenlerimizle bir araya gelen Müdür Ekici, telafi eğitim programlarını yerinde takip etti.

“Telafi eğitimi, çok önemli bir proje”

Denizli’de telafi programlarına katılım oranının oldukça yüksek olduğunu vurgulayan Müdür Ekici; “Telafi eğitimi, Bakanlığımızın itina ile üstünde durduğu çok önemli bir proje. Yaz döneminde, hangi öğrencimizin neye ihtiyacı varsa; her ihtiyacı karşılayacak şekilde hazırladığımız tema ve programlarla okullarımız açık kalmaya devam ediyor. Okullarımızın hayat olduğu, yaşayan ve öğretmeye hiçbir zaman ara vermeyen birer yuva haline geldiği ve özellikle; hayatın tam içinden öğrencilerimize kucak açtığı bir yaza merhaba dedik. İlimizde, erken çocukluk dönemi de dahil olmak üzere okul öncesi, ilkokul ve ortaokul kademelerinde ‘Telafide Ben de Varım’ diyen ve eğitim camiamızı inanılmaz derecede sevindiren bir çoğunluk var. Sportif faaliyetler, sosyal, kültürel etkinlikler ve arkadaşlarla oyun oynamanın öğrencilerimize ne kadar iyi geleceğini biliyoruz. Kısacası; öğrenci ve öğretmenlerimiz ne istiyorsa bizler bunları yerine getirmek için varız. Okullarımız da, tüm öğrenci ve öğretmenlerimiz için var. Yaz dönemini hem eğlenceli hem de sosyal kazanımlarla donanmış bir şekilde geçirmenin yolu ‘Telafi de Ben de Varım’ demekten geçiyor. Bu projeye katılımın üst seviyede olmasını sağlayan sevgili öğrencilerimize, değerli öğretmenlerimize ve kıymetli velilerimize canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Okul öncesi eğitim, ilköğretim, ortaöğretim ve özel eğitim okullarımızda öğrenim gören çocuklar için 5 Temmuz-31 Ağustos 2021 tarihleri arasında tüm Türkiye ile beraber Denizli’de de gerçekleştirilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER