Müdür Ekici’den yarıyıl mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılının birinci döneminin son bulması nedeniyle yayımladığı mesajında; “Öğretmen ve öğrencilerimizin sağlık, huzur ve mutluluk içinde bir yarıyıl tatili geçirmelerini diliyoryorum” diye konuştu.

Müdür Ekici’den yarıyıl mesajı

2021-2022 Eğitim-Öğretim yılının birinci dönemini, bugün itibarıyla son bulacak. İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, birinci döneminin sona ermesi nedeniyle mesaj yayımladı. Müdür Ekici, mesajında; “Öğrencilerimiz, karnelerini alarak yarıyıl tatiline girecekler. Yarıyıl tatili, öğrencilerimiz için dinlenme, oyun oynama, kitap okuma, gezip görme, aile ve arkadaşlarıyla vakit geçirme ve sosyal hayatı yaşama noktasında önemli bir fırsat olacaktır. Sevgili öğrenciler, eğitim hayatınızda, bir yarıyıl dönemini tamamlayarak karnelerinizi alacaksınız. Gayretinizden dolayı her birinizi içtenlikle kutluyorum. Karnenizdeki notlarınız ne olursa olsun umut, azim ve cesaretin sizleri başarıya ulaştıracağına dair inancınızı daima koruyun. Başarmanın büyük bir çaba ve özveriyle geleceğini unutmayın. Bir eğitim-öğretim dönemi boyunca yoruldunuz. Hepiniz güzel bir tatili hak ettiniz. Yarıyıl tatilini hem dinlenme hem kendinizi geliştirme hem de eksiklerinizi gözden geçirmek için bir kazanç olarak görün. Bizler, öğretmenleriniz ve aileleriniz okuyarak ve yazarak dinlenmenizi temenni ediyoruz” dedi.

“EĞİTİMİN EN ÖNEMLİ UNSURU ÖĞRETMENLERİMİZ"

Mesejında öğretmenlere de seslenen Müdür Ekici; “Biliyoruz ki eğitim-öğretim alanında birçok yöntem ve teknik geliştirilmiştir. Ancak eğitimin en önemli unsuru sizlersiniz. Geliştirilen fiziki imkânlar ve materyaller öğretmenlerimizin çabalarıyla öğrencilerimize ulaşmaktadır. Unutmayınız ki gelecek neslimiz, sizlerin gayretleriyle inşa edilmektedir. Sağladıkları katkılardan dolayı ilimizde görev yapan her bir öğretmen arkadaşıma teşekkür ediyor, görevlerinde başarılar diliyorum” şeklinde ifade etti.

“ÇOCUKLARIMIZA DESTEK OLMALIYIZ"

Velilere uyarılarda bulunan Müdür Ekici, şunları kaydetti: “Çocuklarımızın karne notları, onlarla birlikte bizlerin çabalarının ortak göstergesidir. Çocuklarımızın bütün yönlerini, karne notlarıyla değerlendirmemiz mümkün olamamaktadır. Karnedeki notlar, çocuklarımızın okuldaki derslerini nasıl ve ne seviyede öğrenebildiklerini göstermektedir. Unutmayınız ki her bir çocuğumuzun, karneye yansımayan farklı yetenekleri ve güzel başarıları bulunmaktadır. Bizler çocuklarımıza sevgi, hoşgörü ve sabır duygularıyla destek olmalıyız. Çocuklarımızla yakından ilgilenerek onlara güven vermeliyiz. Milli, manevi ve evrensel değerlerle hayatta daha başarılı olmalarını sağlamalıyız. Bu duygularla öğretmen ve öğrencilerimizin sağlık, huzur ve mutluluk içinde bir yarıyıl tatili geçirmelerini diliyor, saygılar sunuyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER