Müdür Ekici’den YKS ve yılı sonu mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı sonu olması ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı nedeniyle mesaj yayımladı.

Müdür Ekici’den YKS ve yılı sonu mesajı

Tüm yurt genelinde olduğu gibi Denizli’de de 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı’nın sona ermesiyle karne heyecanı yaşandı. Öte yandan hafta sonu yapılacak olan 2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) kapsamında Denizli’de; Temel Yeterlilik Testi’nde (TYT) 29 bin 460, Alan Yeterlilik Testleri’nde (AYT) 21 bin 100 ve Yabancı Dil Testi’nde (YDT) 2 bin 31 aday bir üst öğrenime geçmek için ter dökecek. İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, eğitim-öğretim yılı sonu ve YKS nedeniyle mesaj yayımladı. Eğitim-öğretim yılının sona ermesine ilişkin yaptığı açıklamasında Müdür Ekici; “Denizli’deki 797 okul/kurumda, 10 bin 226 derslikte, 188 bin 5 öğrenci, 15 bin 297 öğretmenimiz ve kıymetli velilerimiz ile 2021-2022 Eğitim - Öğretim Yılı’nın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Karne heyecanını hep birlikte yaşamaktayız. Uzun bir eğitim-öğretim dönemini tamamlamanın haklı gururunu yaşıyoruz. Çok çalıştınız, çok yoruldunuz. Güzel bir tatili hak ettiniz. Yaz tatili boyunca dinlenin. Boş vakitlerinizi iyi değerlendirin. Okuyarak, yazarak ve gezerek bilgi ve beceri dağarcığınızı en üst noktalara taşıyın. Sanatsal, kültürel ve sportif faaliyetlere katılmaya gayret edin. Tatili, kendinizi geliştirmek için bir fırsat olarak görün. Yarınlarınız için planlar yapın. Ailenizle ve arkadaşlarınızla nitelikli zaman geçirin” dedi. 

“YARINLARIMIZIN MİMARLARI OLDUNUZ”

Mesajında öğretmenlere de seslenen Müdür Ekici; “Her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük bir inançla yarınlarımızın teminatı çocuklarımız için çalıştınız. Gösterdiğiniz üstün gayret ve çabayla öğrencilerimizin rehberleri oldunuz. Hepinizi ayrı ayrı tebrik ve teşekkür ediyorum.  Gösterdiğiniz fedakarlıkla yarınlarımızın mimarları oldunuz. Çocuklarımızın bilgi ve beceri dünyalarını inşa ettiniz. Öğrencilerimizi donanımlı kılmak için büyük çaba gösterdiniz. Onları kültürel, milli, manevi ve evrensel değerler ile geleceğe taşıdınız” diye konuştu.

Velilere de seslenen Müdür Ekici, şunları kaydetti: “Çocuklarımız, geleceğimizin güvencesidir. Hepimizin ortak hedefi, onların nitelikli bir eğitim almaları ve en iyi şekilde yetişmeleridir. Çocuklarımız bizim en değerli varlıklarımızdır. Onlar için birlikte çalışmaktayız. Daima yanımızda olduğunuzu hissederek plan ve programlarımızı yaptık. Sizlerin üstün destekleriyle çocuklarımıza sonsuz ufuklar kazandırdık.  Çocuklarınız için sergilediğiniz fedakârlık her türlü takdirin üzerindedir. Her birinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizler daima yenilikçi ve çözüm odaklı proje, iyi uygulama ve programlarla eğitim-öğretim faaliyetlerini yürütmekteyiz.

“YKS'YE GİRECEK ÖĞRENCİLERİMİZE BAŞARILAR DİLİYORUM”

 18 ve 19 Haziran 2022 tarihlerinde yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (2022-YKS) girecek tüm öğrencilerimize başarılar dileyen Müdür Ekici, “Sınavın hazırlık sürecinin siz gençler, aileleriniz ve öğretmenleriniz için zor bir süreç olduğunu biliyoruz. Sınava girecek tüm öğrencilerimiz, çok büyük emekler vererek sınava hazırlandılar. Pek çok şeyden feragat ederek çalışan ve çaba gösteren gençlerimiz, girecekleri sınavda en güzel neticeyi alacaklardır. Gençlerimiz inanç ve ümitle girdikleri sınavın sonunda başarıya ulaşacaklardır. Hedef ve idealleri doğrultusunda kendilerini bekleyen bir yükseköğretim kurumuna adım atacaklardır. Emin adımlarla ilerledikçe gelecek hayatlarını inşa etmiş olacaklardır. Bu duygu ve düşüncelerle 18-19 Haziran'da üç oturum halinde gerçekleştirilecek olan YKS'ye girecek olan tüm öğrencilerimize başarılar diliyor, her birinin hayal ve hedeflerine ulaşacakları bir yükseköğretim kurumuna yerleşmelerini temenni ediyorum” şeklinde ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER