Müdür Oğuz’dan öğrencilere başarı dilekleri

Türkiye genelinde yaklaşık 2,5 milyon öğrencinin katılacağı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), 27 Haziran Cumartesi ve 28 Haziran Pazar Günü Yapılacak. Sınava katılacak öğrencilere seslenen İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz; “Öğrencilerimize emeklerinin karşılıklarını alabilmeleri temennisiyle yapılacak olan sınavlarda başarılar diliyorum” dedi.

Müdür Oğuz’dan öğrencilere başarı dilekleri

Yaklaşık 2,5 milyon öğrencinin üniversite hayalini gerçekleştiecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), 27 Haziran Cumartesi ve 28 Haziran Pazar Günü Yapılacak. Denizli’den 27 Haziran 2020 Cumartesi Günü saat: 10.15’de yapılacak 2020 Temel Yeterlilik Testi’ne (TYT) 25 bin 439 aday, 28 Haziran 2020 Pazar Günü saat: 10.15’te yapılacak 2020 Alan Yeterlilik Testi’ne (AYT) 19 bin 990 aday ve 28 Haziran 2020 Pazar Günü saat: 15.45’de yapılacak 2020 Yabancı Dil Testi’ne (YDT) bin 730 aday katılacak. 2020 YKS hakkında açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz; öğretmenler, öğrenciler ve velilere seslendi. Müdür Oğuz; “Zaman zaman zorlandığımız ancak güven, umut, destek ve tedbirlerle daha da güçlendiğimiz bir salgın döneminden geçiyoruz. Öğrencilerimiz bu salgın dönemi içinden geçerken eğitim ve kariyer yolculuğunda önemli bir yol ayrımı olan YKS’ye girecekler. Sınavın yaklaşmasıyla öğrencilerimizi, velilerini ve bizleri tatlı bir heyecan sardı. Kıymetli meslektaşlarım; sizlerin gayret ve özverili çalışmalarıyla öğrencilerimizi akademik, zihinsel, sosyal, fiziksel, kişisel, duygusal alanlarda okul öncesi dönemden başlayarak ortaöğretim kademesi son sınıfına kadar Yüksek Öğretim’e en iyi şekilde hazırladık. Öğrencilerimizi YKS’den sonra daha iyi yerlerde göreceğimize inanıyorum” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZ ÖNEMLİ BİR YOL AYRIMINDAN GEÇİYOR”

Mesajında velilere seslenen Müdür Oğuz; “Eğitim hayatı boyunca öğrencilerimizin yanlarında olarak onların bugünlere gelmesine büyük katkıda bulundunuz. Bu dönemde de yanlarında bulunmanız ve çocuklarımıza destek olmanız onların yaşadıklarının üstesinden gelebilmelerini ve sınav basamağını geçebilmelerini kolaylaştıracaktır. Çocuklarımız anaokulundan itibaren eğitim kademelerini bir bir geçerek birçok beceri ve kazanım elde ettiler. Çocuklarımız hedeflerine ulaşmak için önemli bir yol ayrımından geçerek elde ettikleri beceri ve kazanımları arttırabilecekleri yüksek öğretim kurumlarına devam edecekler. Bugüne kadar verdiğiniz desteğin sınav sürecinde de devam etmesiyle öğrencilerimiz hedeflerine ulaşacaklar. Bu vesileyle sınava yönelik alınan tedbirlere uymanızın öğrencilerimiz açısından ne kadar önemli olduğunu tekrar hatırlatmak istiyorum” diye konuştu.

“BÜTÜN TEDBİRLER ALINDI”

Son olarak öğrencilere seslenen Müdür Oğuz, şunları aktardı: “Öğrencilerimiz; yapılacak olan YKS’ye yönelik bütün tedbirler Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından alındı. Liselere Geçiş sınavını güvenli bir şekilde tamamladığımız gibi yüksek öğretim kurumları sınavlarının da güvenli bir şekilde tamamlanacağına inanıyorum. Bugüne kadar eğitim hayatınız boyunca birçok derse ve sınava katılarak bilgi, beceri ve deneyimlerinizi arttırdınız. Elde ettiğiniz kazanımları performansınıza yansıtarak ve elinizden gelen gayreti göstererek hedeflerinize ulaşacaksınız. Değerli öğrencilerimiz emeklerinizin zayi olmaması ve üzücü durumlarla karşılaşmamak için sınav kılavuzunda yer alan hususlara dikkat etmeniz yararınıza olacaktır. Sınav gününden önce sınava gireceğiniz sınav salonunu ziyaret etmeniz ve sınav günü sınava gireceğiniz binanın kapısında sınav saatinden en az 1saat önce hazır bulunmanız faydanıza olacaktır. Bu vesile ile öğrencilerimize emeklerinin karşılıklarını alabilmeleri temennisiyle yapılacak olan sınavlarda başarılar diliyorum.” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER