Naile-Mehmet Ali Uyanık Anadolu Lisesi açıldı

Denizli’nin Merkezefendi İlçesi’ne bağlı Başkarcı Mahallesi’nde bulunan arsasını satarak eğitime bağışlayan çiftçi emeklisi Mehmet Ali Uyanık’ın hayali gerçek oldu. Uyanık’ın 1 milyon 700 bin TL katkı sağladığı 24 derslikli Naile-Mehmet Ali Uyanık Anadolu Lisesi düzenlenen törenle eğitim öğretime açıldı.

Naile-Mehmet Ali Uyanık Anadolu Lisesi açıldı

Denizli’de yaşayan çiftçi emeklisi Mehmet Ali Uyanık, 1955 yılında Merkezefendi İlçesi’ne bağlı Başkarcı Mahallesi’nde aldığı 12 dönümlük tarlanın, yasa gereği arsa olarak kabul edilmesinin ardından 6 dönümünü sattı. Yıllarca dişinden tırnağından arttırarak yaptığı birikimlerle aldığı arsanın satışından elde ettiği 1 milyon 700 bin TL’yi Milli Eğitim Müdürülüğü’ne bağışlayan Uyanık’ın hayali gerçek oldu. Uyanık’ın bağışlarıyla yaptırılan 24 derslikli Naile-Mehmet Ali Uyanık Anadolu Lisesi, düzenlenen törenle eğitim öğretime açıldı. Okulun açılış törenine; Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanvekili Ali Değirmenci, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Hayırsever Mehmet Ali Uyanık ve eşi ile aile yakınları, daire müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

“BU OKULUN TEMELİNDE; AŞK, ALIN TERİ VE SAMİMİYET VAR”

Valimiz Hasan Karahan yaptığı konuşmasında; “Güzel bir günde hayırlı bir iş için burada beraberiz. Mütevazı bir açılışla karşınızdayız. Çünkü oldukça samimi, gerçekten mütevazı bir hayırseverimiz var ve ihlasla Allah rızası için bir hayır yaptı. İnşallah da bu okulun temeli ihlas ve samimiyet üzerine atıldığı için bu okuldan Denizli’ye, Türkiye’ye ve tüm dünyaya hizmet edecek çok kaliteli ve farklı nesiller yetiştirileceğine inanıyoruz. Bu okulun temelinde aşk, alın teri ve samimiyet var. Mehmet Ali Amcamız ve Naile Teyzemiz bizim gönlümüzün sultanları. Emeği geçenleri kutluyoruz. Gençlerimizden; bu samimiyetle, bu aşkla memleket, millet yolunda hizmete talip olmalarını, bu güzel örneği her zaman gözlerinin önünde tutarak kendilerinin de bu yolda yürümelerini öneriyorum. Hepinize tekrar saygılar sunuyorum, okulumuz milletimize hayırlı olsun” dedi.

VALİ, ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ

Konuşmaların ardından, Naile-Mehmet Ali Uyanık Anadolu Lisesi’nin açılışı, Vali Karahan, Uyanık Ailesi ve diğer protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi. Açılışın ardından Vali Karahan ve protokol üyeleri, okulda incelemelerde bulunarak, öğrencilerle sohbet etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211