ODTÜ Okulları; Türkiye’de Denizli’nin gururu oldu

ODTÜ Vakfı Denizli Okulları üniversiteye giriş sınavlarında Eşit Ağırlık alanında Türkiye 1’incisi, Sayısal Alanda ise Türkiye 5’incisi oldu. Ve eğitimde ön sıralarda yer alan Denizli’nin adını bir kez daha “başarı vitrinine” yazdı. ÖSYM verilerine göre; Anadolu Liseleri arasında Türkiye’de ilk sıraya yerleşen ODTÜ Anadolu Lisesi, sayısal alanda da Türkiye 5’incisi olarak adeta “bu başarıya tebrik yakışır” dedirtti.

ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Denizli Anadolu Lisesi öğrencileri; gençlerin kariyer yaşamına geçişinde en önemli adım olan ve yaklaşık iki buçuk milyon öğrencinin katıldığı üniversite sınavında elde ettikleri kitlesel başarı ile eğitim öğretim alanında Denizli’nin adının bir kez daha “başarı” ile birlikte anılmasını sağladı. Uluslararası tanınırlığı ve fark yaratan bir okul olma vizyonuyla ODTÜ Vakfı Okulları başarı yolculuğunu kesintisiz sürdürüyor.

Yabancı dil alanında, kültürel ve sosyal faaliyetlerdeki öncülüğü ve farklı çalışmalarıyla zirvede yer almayı sürdüren ODTÜ Okulları bu kez de üniversiteye giriş sınavlarında, eğitim öğretimin önde gelen illerinden biri olan Denizli için dikkat çeken bir başarıya imza attı. ODTÜ Geliştirme Vakfı Denizli Anadolu Lisesi; akademik başarının en önemli ölçütü olan üniversiteye giriş sınavında da yine ipi önde göğüsleyen okul oldu. ÖSYM verilerine göre ODTÜ Denizli Okulları eşit ağırlık alanında Özel Anadolu Liseleri arasında Türkiye 1.si, sayısal alanda Türkiye 5.si okul olarak öğrencilerini ülkemizin en iyi üniversitelerine yerleştirdi.

ODTÜ Geliştirme Vakfı Denizli Okulları Müdürü Kenan Ömeroğlu, öğrencilerini, bireysel gelişim özelliklerinin önemsendiği, çağdaş yaşamın gerektirdiği bilgi, beceri ve değerlerle donatılmış bireyler olarak yetiştirmek misyonuyla çıktıkları yolda başarılarının sürdüğünü ifade etti. Kenan Ömeroğlu; öncelikle kişisel özelliklerine, yaşam hedeflerine saygı gösterdiklerini, onları hayallerini gerçekleştirebilecekleri okullarda görmek istediklerini belirtti. Ömeroğlu, en iyi üniversitelere uğurladıkları öğrencilerinin birçoğuyla anaokulundan beri birlikte olduklarını belirterek, “Öğrencilerimizi bireysel özelliklerine uygun okullara yerleştirmiş olmaktan dolayı büyük mutluluk duymaktayız. ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Denizli Anadolu Lisesinin birkaç öğrencisiyle değil de tüm öğrencileriyle adını duyurması kurumumuzun başarısının en büyük göstergesidir. Bu başarıya tebrik yakışır, bu başarı alkışlanır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2019, 17:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER