Odtü Okulları’na 2 ödül birden

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı’nda hayata geçirilen ‘Hami Projesi’ kapsamında yapılan değerlendirme sonucu; dereceye giren okullara Berat Belgesi, katılan tüm okullara da Katılım Belgesi verildi. Proje kapsamında Denizli’de ikinci olan ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Denizli İlkokulu ile üçüncü olan ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Denizli Anadolu Lisesi, ‘Berat Belgesi’yle ödüllendirildi.

Odtü Okulları’na 2 ödül birden

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde uluslararası standartlar gözetilerek gelişen bir özel öğretimin, resmi/özel tüm okullar için destekleyici ve geliştirici bir işlev üstlenmesi hedefiyle ‘Hami Projesi’ hayata geçirildi. 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı’nda başlanan proje kapsamda Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce 2019 yılı Mart Ayı’nda özel ve resmi okullar arasında ‘Okul Hamiliği’ Projesi Protokolü imzalandı. Proje ile resmi ve özel okullar arsında sosyal etkinlik, akademik ve araştırma geliştirme alanlarında ortak etkinlikler gerçekleştirildi. Birbirleriyle eşleştirilen resmi ve özel okullar tarafından 2019 Nisan Ayı sonuna kadar yapılan etkinlikler MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen kriterler dikkate alınarak değerlendirmeye alındı. Denizli’de yapılan değerlendirme sonunda Özel Denizli Çözüm Anadolu Lisesi ile Çal Anadolu Lisesi birinci, ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Denizli İlkokulu ile Babadağ Osman Nuri Yılmaz İlkokulu ikinci, ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Denizli Anadolu Lisesi ile Çivril Emine Özcan Anadolu Lisesi üçüncü oldu. Proje kapsamında dereceye giren okullara; Berat Belgesi, katılan tüm okullara da Katılım Belgesi verildi. ODTÜ Geliştirme Okulları’nda yapılan ödül Töreni’ne; Denizli Valisi Hasan Karahan, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ile Denizli’de resmi ve özel okullarda görev yapan 144 okul müdürü katıldı.

“PROJE ÇOK KAPSAMLI BİR ÇALIŞMA”

Ödül töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz; “Hamilik Projesi’ni 2023 eğitim vizyon belgemiz doğrultusunda çok anlamlı bir şekilde yerine getirmenizden dolayı; 73 devlet okulunu ve 73 özel okulunu bir araya getirdiniz. Bakanlığımızın, bizlere verdiği talimat doğrultusunda 2023 Eğitim Vizyon Belgesi kapsamında sadece bir ayağını kısmi olarak yerine getirdik. Bu proje çok kapsamlı bir çalışma. İnşallah il olarak, bunları en başlarda, en önemli noktalarda hep birlikte içeriğini yaşayarak ve uygulayarak tamamlamış olacağız. Denizli olarak sadece hamilik bir proje değildir. Bizim başarı anlamında çok güzel çalışmalarımız var. Öğretmen eğitimi anlamında çok güzel çalışmalarımız var. Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bin 150 okulda bu şekilde başarılara imza atması sizlerle gerçekleşiyor. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

“DAHA BÜYÜK İŞLERE İMZA ATACAĞIMIZDAN ŞÜPHEMİZ YOK”

Proje hakkında konuşan Vali Karahan; “Güzel işler yapmanın, güzel ve önemli projelere imza atmanın onurunu yaşıyoruz. Birlikte işler yapmanın paydasını önemsiyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı’nın hazırladığı proje kapsamı Denizli’de güzel işlere imza attı. Zaten öncesinde benzer çalışmaların olduğunu hatırlarsak, Denizli bu anlamda çok başarılı bir ilimiz. Şevkli ve istekli bir şekilde bu Hami Projesi’ne sarıldı ve alnının akıyla çıktı. Zaman içinde bütün okullarımız bu projeye katılır ve kapsamlı bir çalışma haline gelir. ‘Altın kapının gümüş kapıya muhtaçlığı var’ sözü bu projeyi doğrular nitelikte. Özel okullarımız ve devlet okullarımız bir araya gelerek avantajlarını, dezavantajlarını aynı noktada buluşturmuştur. Bu projede avantajları çoğaltmak, dezavantajları azaltmak çabasıyla yürürsek daha büyük işlere imza atacağımızdan şüphemiz yoktur” diye konuştu.

TÜRKİYE ÇAPINDA YAPILACAK YARIŞMADA DENİZLİ’Yİ TEMSİL EDECEKLER

Hami Projesi; 78 ilde 2 bin 714 resmi ve özel okul eşleşmesiyle, toplamda 5 bin 428 okulda yürütüldü. Denizli’de yapılan değerlendirme sonunda ilk üçe giren okulların çalışmaları, MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü’nce Türkiye çapında yapılacak yarışmada kenti temsil edecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER