Öğrenciler, münazarada ter döktüler

Pamukkale Kaymakamlığı Proje Ofisi’nce hazırlanan ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda 2017 yılından bu yana uygulanmakta olan ‘Teknolojinin Bilinçli ve Güvenli Kullanımı Projesi’ kapsamında ‘1. Liselerarası Münazara Turnuvası’ yapıldı. Turnuvanın final kısmında öğrenciler, birincilik için ter döktüler.

Öğrenciler, münazarada ter döktüler

Pamukkale Kaymakamlığı Proje Ofisi’nce hazırlanan ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda 2017 yılından bu yana uygulanmakta olan ‘Teknolojinin Bilinçli ve Güvenli Kullanımı Projesi’ kapsamında düzenlenen ‘1. Liselerarası Münazara Turnuvası’ kıyasıya mücadeleye sahne oldu. Hacı İbrahim Demireren Cumhuriyet İlkokulu’nda yapılan turnuvanın final kısmında öğrenciler, birincilik için ter döktüler. Final programına; Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan, şube müdürleri, lise müdürleri, projenin okullarda yürütülmesinden sorumlu proje koordinatörleri, öğrenci ve veliler katıldı. 38 takım arasından yarı finale yükselen 4 takımın yaptığı müsabakalar sonrasında 2 takım elenirken 2 takım da finalist olmaya hak kazandı. Finale yükselen Hasan Tekin Ada Anadolu Lisesi ve 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi öğrencileri, ‘Devlet İnternete Kısıtlama Getirmelidir, Getirmemelidir’ konusunu münazara etti. Büyük bir mücadeleye sahne olan ve izleyicilerin çok keyif aldığı final müsabakasında Hasan Tekin Ada Anadolu Lisesi öğrencileri 80,60 puan alarak birinci olurken; 76,60 puan alan 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi öğrencileri İkinci oldu.

ÖDÜLLER 2 MAYIS’TA

21 Mart’ta başlayan turnuvanın her aşamasını yakından takip ettiğini belirten Kaymakam Balcıoğlu; “Proje ekibinin bu turnuvadan aldığı haz ve keyifle bu çalışmayı il genelinde, hatta ülke genelinde yapmak için çalışmalara bugünden başlayacağını düşünüyorum. Turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçen proje ekibine, katılım sağlayan öğrencilerimize, öğrencilerimizi hazırlayan danışman öğretmenlerimize, Okul Yöneticilerimize katılım ve destekleri için teşekkür ediyor, dereceye giren öğrencilerimizi de kutluyorum” dedi. Birinci, ikinci ve üçüncü olan takımların ödülleri, 02 Mayıs 2019 günü düzenlenecek ödül töreninde takdim edilecek.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2019, 18:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211