‘Öğrencilerimize yeni ufuklar kazandıracağız’

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, yeni eğitim-öğretim yılı nedeniyle yayımladığı mesajda, eğitim çalışmaları hakkında bilgi verdi ve Denizli’nin eğitim konusunda başarılı olduğunu vurguladı.

‘Öğrencilerimize yeni ufuklar kazandıracağız’

Yeni eğitim-öğretim yılı mesajında ilk olarak velilere seslenen İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, ‘‘Bizler, daima hem akademik hem de sosyal yönlerini tamamlamış başarılı bireyler yetiştirmek için canla başla çalışmaktayız. İç ve dış paydaşlarımızın desteğini alarak yaptığımız tüm çalışmalarda, tesadüflere yer vermediğimizi belirtmek isterim. İdarecilerimiz ve öğretmenlerimizle birlikte daima takım ruhuyla hareket etmekteyiz. Eğitimde bilimsel ve pedagojik yöntemleri inceleyerek kendimizi geliştirmekte, öğrencilerimizin başarılılarını daha fazla artırmanın yollarını araştırmaktayız. Nitekim özellikle ülkemizde son on yılda eğitimde başarı istatistiklerine bakıldığında Denizli’nin, eğitim-öğretim alanında ilk üç sıralarda yer aldığını görmek mümkündür. Bu başarıda bizim ve öğrencilerimiz kadar değerli velilerimizin de özverili desteklerinin önem arz ettiğini belirtmek gerekir. Bizlere ve çocuklarımıza verdikleri katkılar için tüm velilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum’’ dedi.

Yeni eğitim-öğretim döneminde öğrencilere yeni ufuklar kazandıracaklarını belirten Ekici; ‘‘2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı’nın sembolik bir değeri de bulunmaktadır. Bu eğitim-öğretim yılında cumhuriyetimizin 100’üncü yılını kutlayacağız. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında tüm şehirlerimizde olduğu gibi Denizli’mizde de eğitim-öğretim çalışmalarının öğrencilerimize yeni inançlar ve yeni ufuklar kazandıracağına olan inancım tamdır. Unutmayınız ki inancı ve ufku olmayan bir insanın geleceği de olmaz. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında yeni ufuklara giden yolda meslektaşlarım, öğrencilerimiz ve velilerimizle birlikte yürümekten büyük kıvanç duymaktayım. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yolunda yürüyen bir yolcunun yalnız ufku görmesi kâfi değildir.” veciz sözüyle 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılının bizlere ufkun ötesini gösteren bir eğitim-öğretim yılı olmasını diler, sevgi ve saygılarımı sunarım’’ dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER