Öğrenim yardımı başvuruları başladı

Merkezefendi Belediyesi tarafından ilçe sınırları ilçesinde ikamet eden toplam 4 bin öğrenciye aylık 120 TL verilecek öğrenim yardımında başvurular başladı. 8 ay boyunca verilecek olan eğitim yardımı başvuruları, 2 Eylül 2021 Perşembe Günü’ne kadar sürecek.

Öğrenim yardımı başvuruları başladı

Sosyal belediyecilik anlayışı ile çalışmalarına devam eden Merkezefendi Belediyesi, eğitime desteklerini sürdürüyor. Bu kapsamda Merkezefendi Belediyesi ailesi ilçe sınırları içerisinde ikamet eden 5 ile 12. sınıflar arasında öğrenim gören 4 bin öğrenciye aylık 120 TL öğrenim yardımı verecek. Ekim ile Mayıs dönemi olmak üzere 8 ay boyunca verilecek olan eğitim yardımı başvuruları başladı. 2 Eylül 2021 Perşembe Günü’ne kadar sürecek olan başvurular sadece https://www.merkezefendi.bel.tr adresi üzerinden yapılacak. Detaylı bilgi almak isteyen Merkezefendililer 444 8 662 numaralı çağrı merkezini arayabilecekler.

“ÇOCUKLARIMIZA YAPILAN KATKILAR, GELECEĞİMİZ İÇİN YATIRIMDIR"

Eğitime büyük önem verdiklerini söyleyen Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Eğitime olan destekler, çocuklarımıza yapılan katkılar geleceğimiz için yatırımdır. Eğitim seviyesi yüksek ülkelerin geleceği parlaktır. Merkezefendi Belediyesi olarak bizler de eğitime büyük önem veriyor, bu doğrultuda çalışmalar gerçekleştiriyoruz. İlçemizde eğitim gören 4 bin öğrencimize öğrenim yardımı yapacağız. Onlara ve ailelerine katkı sağlamak istiyoruz. Öğrencilerimizin her zaman yanındayız” diye konuştu.

BAŞVURU KOŞULLARI

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olan
  • Ailesi Merkezefendi ilçe sınırlarında ikamet eden
  • 5 ila 12. sınıflar arasında öğrenim gören öğrenciler için başvuru yapılabilir
  • İlkokul, Açık Lise ve üniversite öğrencilerinin başvuruları kabul edilmeyecektir.
  • Her aileden yalnız bir öğrenci için başvuru yapılabilir.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER