Oğuz; “Meslek liseleri göz bebeğimizdir”

2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde mesleki eğitimde Denizli’nin geldiği noktanın değerlendirildiği toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “Ülkemizin sanayileşmesinde en büyük katkı mesleki ve teknik eğitimlerden olacaktır. Meslek liseleri göz bebeğimizdir” dedi.

Oğuz; “Meslek liseleri göz bebeğimizdir”

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un başkanlığında Merkezefendi Necla-Ergun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapılan toplantıda; 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde mesleki eğitimde Denizli’nin geldiği nokta değerlendirdi. Toplantıya ilimiz 19 ilçesinde eğitim veren 52 mesleki eğitim okul müdürü katıldı. Toplantıda konuşan Müdür Oğuz, “Sanayileşmede ülkelerin teknolojisi kadar, insan kaynağının yeterliliği son yıllarda ön plana çıkıyor. Mesleki ve teknik açıdan iyi eğitim almış bireylerden oluşan iş gücü üretimin nitelik ve niceliğinin artmasını beraberinde getiriyor. Ülkemizin sanayileşmesinde en büyük katkı mesleki ve teknik eğitimlerden olacaktır. Milli Eğitim Bakanlığımızın 2023 Vizyon Belgesi mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarının sektör için nitelikli insan kaynağını yetiştirmesi için bir dizi uygulamaları hayata geçirdi. 2023 Vizyon Belgesi doğrultusunda öğretim programlarında da güncellenme sağlanıyor. Bu bağlamda il olarak; okullarımızda fırsat eşitliği konusunu önemle ele almaktayız. Bununla beraber nicelik ve nitelik anlamında okullarımızı her yönüyle en iyi hale getirmenin gayreti içerisindeyiz. İl olarak 2023 Vizyon Belgesi’ni masaya yatırdık ve gereken her gelişimi sağlamak için çalışıyoruz. Sanayicilerimizle yapılacak olan iş birliği protokollerinin öneminin bilincindeyiz. Her alanda olduğu gibi mesleki eğitim alanında da iyi organize olduğumuz takdirde başarıya ulaşır ve yarınların keşfinde önemli adımlar atmış oluruz. Meslek liseleri göz bebeğimizdir. 2023 vizyonu doğrultusunda çıktığımız yolda mesleki eğitim alanında bizlere destek olan iş dünyasına katkılarından dolayı teşekkür ederim” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİ İÇİN SEFERBER OLDUK”

Öğrencilerimizi mümkün olduğu kadar sosyal sorumluluk projelerine dâhil edilmesi gerektiğini belirten Müdür Oğuz, “Ahlak, edep, saygı ve sevgi gelecek nesillerimize aktarılması gereken en önemli değerlerimizdir. Destekleme ve yetiştirme kurslarımızda çocuklarımızı akademiksel anlamda bir üst öğrenime hazırlamaktayız. Çocuklarımızın geleceği için seferber olduk” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER