Okul öncesi eğitim modelleri tanıtıldı

Denizli’de İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı anaokulları, Diyanet Başkanlığı’na bağlı 4-6 yaş eğitim kurumları ile Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı’na gündüz bakım evlerinde devam eden çocunların eğitime kazanılması adına okul öncesi eğitim modellerinin tanıtımı toplantısı yapıldı.

Okul öncesi eğitim modelleri tanıtıldı

Denizli’de İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı anaokulları, Diyanet Başkanlığı’na bağlı 4-6 yaş eğitim kurumları ile Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı’na gündüz bakım evlerinde devam eden çocunların eğitime kazanılması adına okul öncesi eğitim modellerinin tanıtımı toplantısı yapıldı. ‘Okul Öncesi Eğitim Almamış Hiçbir Çocuk İlkokula Başlamasın’ kampanyası çerçevesinde düzenlenen toplantı; Merkezefendi Yenişehir Anaokulu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürü Mustafa Vural, bağımsız anaokulu müdürleri, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkilileri ile Denizli Müftü Yardımcıları katıldı. Çocukların eğitim hayatlarına hazırlanması ve becerilerinin geliştirilmesinin ilk adımı olan Denizli’deki 60 anaokulu ile hizmet vermekte olduklarını belirten Müdür Oğuz; “Okul Öncesi Eğitim Almamış Hiçbir Çocuk İlkokula Başlamasın kampanyası ile ilimizde okul öncesi çağında bulunan öğrencilerimizin her birinin okul öncesi eğitimden geçmesini sağlamak istiyoruz. Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı 60 bağımsız anaokulumuz var. Her biri marka okulumuzdur. Aynı zamanda ilimizde Müftülük bünyesinde 60 adet 4-6 yaş eğitim kurumu var. Yine gündüz bakım evi olarak Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı 57 kurum var. Tüm bu kurumlar müfredat bakımından Bakanlığımızın müfredatını uygulamaktadırlar. Her biri e-okul sistemine kayıtlıdır. Okul öncesi eğitim almış çocuklarımız okul hayatlarına daima bir adım önde başlıyorlar” dedi.

“EĞİTİM EKİP İŞİDİR”

Anaokulu müdürlerine kurumlarında çocuklarımızın eğitimi adına yapılan güzel çalışmalarından ve okullarımızı gerçekten marka haline getirdiklerinden dolayı teşekkür eden Müdür Oğuz; “Eğitim ekip işidir. Sizlerin nezdinde tüm öğretmen arkadaşlarımızı içtenlikle teşekkür ediyorum. Bizler eğitimciyiz. Denizli olarak eğitimde büyük mesafeler kat ettik. Bakanlığımızın gözüyle bakıldığında Denizlimiz her anlamda güzel bir görüntü veriyor. Bizler sizlerle beraber bu güzel görüntüyü daima daha iyiye taşıyacağız. Ulaştığımız bu çıtayı ise daima daha yükseğe çıkarmakta son derece kararlıyız. Öğrencilerimizin vatan bilinciyle ve bayrak sevgisiyle yetişmeleri en büyük gayemiz. Onlar bizim geleceğimiz. Bakanlığımızca yeni hayata geçirilen e-rehberlik modeli tanıtıldı. Bundan sonra her öğrencimizin özel durumu rehber öğretmenler tarafından bizzat takibi yapılacak. Sizlerle birlikte çıtaya en yukarı çıkaracağız. Gece gündüz demeden hep birlikte 2023 vizyon belgesini en iyi şekilde uygulamak için çalışıyoruz” diye.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner206

banner205