Okullar açıldı

Denizli'de 793 okulda 15 bin 297 öğretmen 188 bin öğrencisiyle okullarda buluştu. Sabah okullarına gelen öğrenciler törenlerin ardından sınıflarına geçti.

Okullar açıldı

Yeni eğitim-öğretim yılı başladı

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı açılışı ve İlköğretim Haftası kutlama programı, Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni ile başladı.

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı açılışı ve İlköğretim Haftası kutlama programı, Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni ile başladı. Ardından Pamukkale Doğan Demircioğlu Emsan İlkokulu’nda gerçekleştirilen törene; Vali Vekili Dr. Adem Uslu, Milli Eğitim Bakanlığı İnşaat ve Emlak Genel Müdürü Umut Gür, Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan tören, öğrencilerin şiirleri ile devam etti.  Okul öğrencilerinden oluşan halk oyunları ekibinin sergilediği halk oyunları gösterisi büyük bir ilgi ile izlendi. Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici; “Bugün yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın mutluluğunu yaşamaktayız. 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı bizlere ve milletimize hayırlı olsun. Her şeyden önce biz öğretmenler filizlerin çiçeğe, ağaca, ormana dönüşmesi için çabalayan, öğrencilerimizin nefes alıp verdikleri atmosferi mutlulukla dolduran ve onlara kol kanat geren eğitim sevdalılarıyız. Bizler her davranışımızın çocuklarımızın yüreklerine ve zihinlerine bir tohum olarak düştüğünün bilinciyle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Yarınlarımızın büyükleri öğrencilerimizi, çağımızın en yüksek imkânlarıyla donatmanın gayreti içindeyiz” dedi.

“Her ilçemize çevre dostu en az bir okul kazandırdık”

Bakanlık olarak son bir yılda eğitimde fırsat eşitliğini sağlama konusunda büyük adımlar attıklarının ifade den MEB İnşaat ve Emlak Genel Müdürü Umut Gür; “Geçtiğimiz bir yıldan bu yana bin 500 anaokulu, 10 bin anasınıfı açtık. Bin 325 tanesi geri dönüşüm kütüphanesi olmak üzere okullarımızda 47 bin 600 kütüphane kurduk. Bu kütüphanelerimizde şu ana kadar 75 milyon kitap sayısına ulaştık ve yılsonuna kadar bu sayıyı 100 milyon kitap sayısına çıkartacağız. Temel eğitim okullarımıza artık doğrudan bütçe gönderiyoruz ve 3.75 milyar liralık bir paylaşım yaptık. Okullarımıza 523 bin etkileşimli tahta kazandırdık ve her ilçemize çevre dostu en az bir okul kazandırdık” diye konuştu. Eğitimin her kademesindekilerin heyecan yaşadığını ifade eden Vali Vekili Dr. Adem Uslu, şunları söyledi: “Allah öğrencilerimizin yaşadıkları bu güzel heyecanı, eğitim öğretim noktasındaki gayretlerini hiç eksiltmesin ve 2022-2023 eğitim öğretim yılımız tüm eğitim camiamıza hayırlı uğurlu olsun.” Protokol konuşmaları sonrası ilk ders zilini protokol çaldı. İlk ders zilinin çalması ile birlikte öğrenciler okula Türk Bayrağı’nın altında geçerek girdi.

Öğrencilerden Osman Efe, okulunu ve öğretmenini çok özlediğini söyledi. Okuluna kavuştuğu için çok mutlu olduğunu ifade eden Efe, güzel bir yaz tatili geçirdiğini kaydetti.

Mehmet Çınar ise yaz tatilinde kitap okuduğunu belirterek, arkadaşlarıyla tekrar buluştuğu için sevinçli olduğunu dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2022, 17:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER