Özel anaokul, özel konuklarla açıldı!

Geçtiğimiz Haziran ayında hayata veda eden CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan’ın kızı Nazife Demirkapı’ya ait olan Özel Çocuk İşi Anaokulu’nun yeni binası, düzenlenen törenle hizmete girdi. Okulun açılışına merhum Kazım Arslan’ın yakın arkadaşları ünlü Oyuncu Müjde Ar ve Eski Kültür ve Turizm Bakanı Ercan Karakaş da katıldı.

Geçtiğimiz Haziran ayında hayata veda eden CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan’ın kızı Nazife Demirkapı’nın Özel Çocuk İşi Anaokulu’nun yeni binası, görkemli bir açılış ile hizmete girdi. Açılışa; Arslan ve Demirkapı ailelerinin yanı sıra Denizli Valisi Hasan Karahan, CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, merhum Arslan’ın yakın arkadaşları; ünlü Oyuncu Müjde Ar ve Eski Kültür ve Turizm Bakanı Ercan Karakaş ile çok sayıda konuk katıldı.

“YENİ ‘KAZIM ARSLAN’LAR YETİŞECEK”

Törende konuşan Nazife Demirkapı, “Gerçekten bugün benim için çok duygulu ve heyecanlı bir gün. Oldukça yoğun duygular yaşıyorum. Babam bugünü bekliyordu ama nasip olmadı. Vefatından epey bir süre okula giremedim. Her yerde onun hatırası var. Baktığım her köşede babam aklıma geliyor. Babam samimi bir insandı. Kendisine şükranlarımı sunuyorum. Burada yeni Kazım Arslan’lar yetişecek inşallah. Onun kızı olmak çok büyük gurur kaynağı. Bu kurum da ondan izler taşıyacak” dedi.

“AÇILIŞI BİZİM İÇİN ERTELEMİŞTİ”

Merhum Arslan’a dostluğuyla bilinen ve cenazesinde de gözyaşı döken Yeşilçam’ın efsane oyuncusu Müjde Ar; “Bugün çok özel ve güzel bir gün. Sevgili Kazım Arslan’ın emek verdiği anaokulu için İstanbul’dan geldik. Gönül isterdi ki o da bizimle olsaydı ve bu keyfi hep birlikte yaşasaydık. Okulu yapmadan önce bize göstermişti. O zaman inşaat halindeydi. Bence çocuklar için yapılan her şey çok güzel. Benim oğlum burada askerlik yapmıştı. Kazım Arslan o zaman kendisiyle çok ilgilenmişti. Asker kıyafeti ile gönderdiği fotoğrafı Kazım Bey çekmişti. Buradan kendisini anıyorum. Açılışı aslında 4 Mayıs’ta yapacaktık. Bizim oğlumuzun evlilik gününe denk geldi. ‘Sizin için açılışı erteledim’ demişti. İstanbul’a gelmişti. Güzel anılarımız var. İstanbul’dan sonra burası çok yaşanılacak bir yer. Denizli çok güzel bir yer. Oğlumun askerliği için geldiğim Denizli'de tanıştığım bu aile ile gönül bağımız oluştu. Kazım Arslan bizler için büyük bir değer. Eminim ki bizi bir yerlerden görüyordur” dedi.

“ÖRNEK BİR KİŞİLİKTİ”

Açılışın güzel olduğunu dile getiren Müjde Ar’ın eşi Eski Kültür Bakanı Ercan Karakaş; “Çok güzel bir ortam. Hepimiz kendisini andık. Burası için çok çalıştı. Çocukları seven bir insandı. Bütün çocuklara kaliteli bir eğitim vermemiz lazım. Kazım Arslan burası için çok heyecanlıydı. Birlikte açacaktık. Onu zamansız bir şekilde kaybettik. Sevilen bir insandı. Cenazesinde bunu gördük. Bu okulu görünce çok mutlu olduk. Mimarisi ile farklı bir okul. Bu tür eğitim kurumlarının çoğalması gerekiyor. Arslan ailesine çok teşekkür ediyorum. Çok teşviki mesaimiz olmadı ama kibri olmayan, mütevazi ve çalışkan bir adamdı. Kişilik olarak örnek bir kişilikti” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2019, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER