Özel PEV Okulları mezunlarını uğurladı

27 yıllık köklü deneyimiyle Özel PEV Okulları, düzenlenen görkemli bir tören ile ortaokul ve lise mezunlarını uğurladı.

Özel PEV Okulları mezunlarını uğurladı

27 yıllık köklü deneyimiyle Özel PEV Okulları, düzenlenen törenle ortaokul ve lise mezunlarını uğurladı. Törende konuşan Özel PEV Okulları Genel Müdürü Pınar Kaya, öğrencilere seslenerek; “Okul hayatınız boyunca birçok başarıya imza atıp hepimizi gururlandırdınız. Artık başka başarılara imza atmak için yuvadan uçma vakti. Hayatınızın bundan sonraki kısmında da bizleri başarılarınızla gururlandıracağınıza olan inancım tam. Sizler, aydınlık Türkiye’nin umut veren ışıklarsınız” dedi.

“Her zaman başarılarınızla gurur duyacağız”

Okulun yönetim kadrosuna ve değerli öğretmenlerine teşekkür eden Pamukkale Eğitim Vakfı Başkanı Prof. Dr. Hasan Kazdağlı, mezun olan öğrencilere seslendi. Prof. Dr. Kazdağlı; “Dünyada her şey için, uygarlık için, yaşam için, başarı için en hakiki mürşit ilimdir, fendir. Günümüzde bunun daha da farkındayız. Bilgilerin baş döndürücü bir hızla çoğaldığı dünyada sizlere bilgiye ulaşmayı, kendinizi geliştirmeyi öğretmeye çalıştık. Sizler artık ayaklarınızın üzerinde duracak bilgiye sahipsiniz. Bizler her zaman sizin başarılarınız ile gurur duyacağız” diye konuştu.

“Meşaleyi küçüklere devrediyoruz”

Gerçekleştirilen konuşmaların ardından açıklanan Özel PEV Okulları Ortaokul Kademesi 24. dönem mezunları arasında derece alan Ege Özturan üçüncülüğe, Bilge Kağan Akkılıç ikinciliğe ve İrem Bayhan birinciliğe hak kazandı. Özel PEV Okulları 24. dönem mezunları birincisi olarak Bayhan, okul kütüğüne plaketini çaktı. Geleneksel olarak gerçekleştirilen bu törenin ardından başarı belgesini ve plaketini Pamukkale Eğitim Vakfı Başkanı Prof. Dr. Hasan Kazdağlı’dan alan Bayhan; “Başlangıçta benim için yabancı olan bu okul şimdi benim evim gibi oldu. Bu kocaman ailenin bir parçası olmaktan hep mutluluk duyduk. Geçen sene mezun olan büyüklerimizden devraldığımız meşaleyi şimdi bizden küçüklere devrediyoruz” şeklinde ifade etti. Bayhan, başta Sınıf Öğretmeni İlknur Ocaktan olmak üzere tüm idareci ve öğretmenlerine ayrıca pandemi döneminde öğrencilerin sağlığı için canını dişine takarak çalıştıklarını belirttiği tüm okul personeline teşekkür etti.

Okul flamasını teslim etti

Özel PEV Okulları Amiroğlu Fen Lisesi 8. dönem mezunları arasında ise derece alan Eyiz Beril Kaya üçüncülüğe, Sinem Bayazıt ikinciliğe ve Erdoğan Kocabaş birinciliğe hak kazandı. Özel PEV Okulları Amiroğlu Fen Lisesi 8. dönem mezunları birincisi olan Erdoğan Kocabaş, okul flamasını 11. sınıflar birincisi Çağan Herek’e teslim etti. Erdoğan Kocabaş, okul kütüğüne plaketini çakmasının ardından gerçekleştirdiği konuşmasında; ailesine, öğretmenlerine ve arkadaşlarına teşekkür etti. Kendisini dinleyen konuklara seslenen Kocabaş, “Son olarak bize bir ülke miras bırakacak tüm büyüklerimden bir ricam var. Bize balık vermeyin, balık tutmayı da öğretmeyin, kendimiz öğrenebiliriz. Bize balık tutulacak temiz bir deniz bırakın ve balığımızı elimizden almayın” sözleri ile konuşmasını sonlandırdı.

Keplerini fırlattılar

Haziranın güzel havasının eşlik ettiği törenin devamında öğretmenlerinin ellerinden başarı belgelerini alan Özel PEV Okulları mezunları gerçekleştirilen tören ile keplerini göğe fırlatarak mezuniyetlerini kutladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER