Pamukkale Belediyesi eğitim yardımı başvuruları başladı

‘Mutlu İnsanların Kenti, Pamukkale’ sloganıyla hareket eden Pamukkale Belediyesi, eğitim alanındaki desteklerini bu yıl da sürdürüyor. Belediye Başkanı Avni Örki, geçtiğimiz Ağustos Ayı Belediye Meclisi’nde alınan karara göre 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında 2 bin 500 öğrenciye sağlanacak eğitim yardımı başvurularının 28 Ağustos tarihi itibariyle başladığını bildirdi.

Pamukkale Belediyesi eğitim yardımı başvuruları başladı

Belediye olarak 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında 2 bin 500 öğrenciye eğitim yardımı yapacaklarını söyleyen Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Çocuklarımız geleceğimizin mihenk taşları. Onların eğitimleri bu noktada çok önemlidir. Çocuklarımıza verdiğimiz eğitim ne kadar kaliteli olursa, ülkemizin geleceğine dair o kadar emin adımlarla yürümüş oluruz” dedi.

Eğitim yardımlarının bin 500 ortaokul öğrencisine, bin lise öğrencisine 8 ay boyunca devam edeceğini belirten Başkan Örki, “Geçtiğimiz meclis toplantımızda aldığımız karardan sonra başvuruları ivedilikle başlatmak için çalışmalarımızı hızlandırdık. İlçemiz sınırları içerisinde yaşayan ortaokul ve lisede eğitimini sürdüren evlatlarımıza 8 ay boyunca eğitim yardımı yapacağız. Ortaokul öğrencilerimize aylık 75 TL, lise öğrencilerimize aylık 100 TL destek sağlayacağız. Başvuruları almaya başladık. Burada bizim için en önemli nokta, ailelerimizin gerçekten ihtiyaç sahibi olmasıyla birlikte çocuğumuzun başarı durumu. Ekonomik durumlarına, engel durumuna, şehit ve gazi yakını durumlarına bakacağımız başvurularda, belirlenen standartlar doğrultusunda adaletli bir dağılım sağlayacağımıza halkımızın hiçbir şüphesi olmasın. Pamukkale Belediyesi olarak, önümüzdeki süreçlerde daha da önemli, farklı projelerle eğitime desteğimizi sürdürmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

BAŞVURULAR İNTERNETTEN ALINACAK

Eğitim yardımı başvuruları, 28 Ağustos 2019 Çarşamba Günü itibariyle başladı. Başvurular, www.pamukkale.bel.tr internet sitesi üzerinden 20 Eylül 2019 Cuma Günü’ne kadar alınacak. Pamukkale Belediyesi’nin internet sitesinde bulunan Eğitim Yardımı Başvuruları ile ilgili görsele tıklayarak, başvuru şartları, başvuru için gerekli evrak hakkında detaylı bilgiye ulaşılıyor ve gerekli bilgi girildikten sonra başvuru yapılabiliyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa oral
Mustafa oral - 3 hafta Önce

Ögrenci yardimi

arda doğanay
arda doğanay @Mustafa oral - 2 hafta Önce

öğrenci yadımı

Mustafa yaşın kanatçı
Mustafa yaşın kanatçı - 3 hafta Önce

Öğrenci yardımı

Ayşe Puğar
Ayşe Puğar @Mustafa yaşın kanatçı - 2 gün Önce

Öğrenci yardımı

Arda Akdag
Arda Akdag - 3 hafta Önce

Ogrenci yardimi

ali dasdelen
ali dasdelen - 3 hafta Önce

ögrenci yardımı

Cennet Gök
Cennet Gök - 3 hafta Önce

Öğrenci yardımı

Rabia teke
Rabia teke - 2 hafta Önce

Öğrenci yardımı

Mustafa yasin kanatçı
Mustafa yasin kanatçı - 2 hafta Önce

Ögrenci yardımı

Şükran şeker
Şükran şeker - 2 hafta Önce

Öğrenci yardimi


SIRADAKİ HABER