Pamukkale Belediyesi’nden ailelere büyük destek

Eğitime verdiği önemi yepyeni projesi ile bir kez daha kanıtlayan Pamukkale Belediyesi, geleceğin teminatı çocukların eğitim hayatına hazır olup olmadığını uzman kişilerce uygulanan Metropolitan testiyle cevap veriyor.

Pamukkale Belediyesi’nden ailelere büyük destek

Pamukkale Belediyesi, eğitim hayatına başlama yaşına gelmiş 5-6 yaş grubundaki çocuklara yönelik ‘Metropolitan Okul Olgunluk Testi’ni yapmaya başladı. Çocukların okula hazır olup olmadığını saptamak amacıyla yapılan bir test olan ‘Metropolitan Okul Olgunluk Testi’, Pamukkale Belediyesi’nce ücretsiz uygulanmaya başlandı. Belediye Başkanı Avni Örki, “Çocuklarımız bizim için çok değerli. Ücretsiz sunduğumuz bu testle, en değerlilerimize en güzel geleceği hazırlarken, onlara en iyi eğitimi sunmaya gayret ederken, çocuklarımızın eğitim hayatına uyum sağlayıp sağlayamayacağı noktasında ailelerimizin kafasındaki soru işaretlerini çözmeyi amaçladık. Minik çocuklarımızın, okula başlamadan fizyolojik, çevresel ve zihinsel faktörleri değerlendirildiği bu test gerçekten önemli. Belediyemizde görevli uzman kişilerce yapılan okul olgunluğu testini ücretsiz yaparak, Pamukkale İlçemizde yaşayan ailelerimize bu güzel imkânı sağlamaktan dolayı mutluyuz” dedi.

AİLELERİNDEKİ SORULARI PAMUKKALE BELEDİYESİ ÇÖZÜYOR

Pamukkale Belediyesi’nin ilçedeki ailelere sunduğu ücretsiz testi yaptırmak isteyen vatandaşların 444 9 220 numaralı telefondan Aile Destek Birimi’ne ulaşmaları gerekiyor. Aile Destek Birimi’nde görevli uzman kişilerce 5-6 yaş grubu çocuklara uygulanan test, okuma olgunluğu ve sayı olgunluğu noktasında toplam 6 testten, 100 maddeden oluşmakta. Uzman personelce, birebir uygulanan testin süresi 25-30 dakika sürerken, test sonunda ailelere detaylı bilgi verilerek, çocuğun eksik yönleri noktasında destek sağlanıyor. Birçok özel kurumlarda ücretli yapılan Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, çocuğun fiziksel, zihinsel, sosyal ve duygusal gelişimi açısından belirli bir düzeye gelmesi ve okulda kendisinden beklenilenleri başarılı bir şekilde yerine getirmeye hazır olup olmadığının yanıtını veriyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER