Pamukkale Belediyesi’nden öğrencilere eğitim desteği

Pamukkale Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısında ihtiyaç sahibi bin 500 ortaokul ve bin lise öğrencisine eğitim yardımı yapılması kararı alındı.

Pamukkale Belediyesi’nden öğrencilere eğitim desteği

Pamukkale Belediye Meclisi Eylül ayı oturumu Belediye Meclis Salonu’nda ve toplandı. Belediye Başkanı Avni Örki’nin başkanlığında yapılan toplantının gündem maddeleri arasında yer alan eğitim yardımı konusunda meclisten, öğrencilere müjdeli haber çıktı. İlçe genelinde yaşayan ihtiyaç sahibi ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik eğitim yardımı yapılması konusu görüşüldü. Buna göre; 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı’nda geçerli olmak üzere 8 ay boyunca verilecek olan eğitim yardımlarının miktarı belirlendi. Önümüzdeki günlerde internet üzerinden yapılacak olan başvurular sonucunda bin 500 ortaokul öğrencisine aylık 90 TL, bin lise öğrencisine de aylık 115 TL eğitim yardımı verilecek. Konu Pamukkale Belediye Meclisi’nde kabul edildi. 

“EĞİTİMİ ÖNEMSİYORUZ”

Her yıl öğrencilere eğitim yardımı yapıldığını ifade eden Başkan Örki, “Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da eğitim konusunda ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza destek vereceğiz. 8 ay boyunca bin 500 ortaokul öğrencimize aylık 90 TL; bin lise öğrencimize de aylık 115 TL destek sağlayacağız. Pamukkale Belediyesi olarak, eğitimi her zaman önemsedik. Çocuklarımızın, gençlerimizin eğitim hayatına destek olmak adına geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da desteklerimizi sürdüreceğiz” dedi. Başvuru tarihi ve yardım alma şartları önümüzdeki günlerde açıklanırken, başvurular internet üzerinden gerçekleştirilecek. Öte yandan Başkan Örki’ye Moldova Gagavuz yerine bağlı Komrat ili Kıpçak Belediyesi ile kardeş şehir protokolü ve tarihi Belenardıç Camisi ile ilgili olarak ilgili birimlerle protokol yapma konusunda yetki verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211