Pamukkale Belediyesi’nin dil kursları sona erdi

Pamukkale’de yaşayan gençleri geleceğe daha iyi hazırlamak için projeler hazırlayan Pamukkale Belediyesi’nin ‘Yaz Dönemi Yabancı Dil Kursuları’ sona erdi. Almanca ve İngilizce A1 seviyesi kursunu başarıyla tamamlayan öğrencilere sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

Pamukkale Belediyesi’nin dil kursları sona erdi

Pamukkale Belediyesi'nin yaz tatilini verimli geçirmek isteyen ve kendilerini geliştirmek isteyen gençlere yönelik açtığı İngilizce-Almanca kursları sona erdi. Belediye ile Halk Eğitim Merkezi’nin ortaklaşa düzenlediği İngilizce ve Almanca A1 başlangıç seviyesi kurslarına, gençlerin ilgisi oldukça yoğun oldu. Belediyenin Atatürk Caddesi’ndeki ek hizmet binasında 2 ay süren kursa katılan gençlere 120 saat kurs verildi. İngilizce Öğretmeni Hatice Öz ve Almanca Öğretmeni Ayça Gürcan tarafından verilen dersler sonunda 15-25 yaş grubuna yönelik sınavda başarılı olan gençlere sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

“KURSLARIN DEVAMINI GETİRECEĞİZ”

Törende gençlerle sohbet eden ve Pamukkale’nin yılda milyonlarca turisti ağırlayan bir turizm ilçesi olduğunu belirten Belediye Başkanı Avni Örki, bu nedenle yabancı dilin önemli olduğunu vurguladı. Başkan Örki, “Bu kursları vermemizin bir çok sebebi var. Pamukkale turizm bölgesi. Her yıl ilçemize milyonlarca turist geliyor. Bu yılın ilk 8 ayında 1 milyon 800 bin turist Pamukkale’ye geldi. Bu sayının yıl sonuna kadar 2.5 milyonu aşmasını bekliyoruz. Turizm ilçesinde yaşayan gençlerin en azından başlangıç seviyesinde yabancı dil bilmesi çok önemli. Bunun yanında eğitim ve iş hayatı için yabancı dil olmazsa olmaz durumunda. Biz Pamukkaleli gençleri hayata hazırlanırken avantajlı olsunlar diye bu kursları açtık. İsteğimiz 6 farklı dilde kurs açmaktı. Ancak en çok talep İngilizce ve Almanca için oldu. Bu dönem siz gençlerimize A1 seviyesinde yabancı dil öğretmiş olduk. Bu kurs sayesinde kiminiz eğitim kiminiz de iş hayatı için önemli bir adım atmış oldunuz. İleri seviye için talep olursa bunu da değerlendiririz. Biz gençlerimizin geleceğe hazır hale gelmesi için elimizden geleni yapmaya hazırız” dedi. Yabancı dil konusunda kendi hayatından tecrübeleri de kursiyerlere aktaran Başkan Örki, kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikalarını verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER