Pamukkale Belediyesi’nin eğitime desteği sürüyor

Eğitimle ilgili konulardaki çalışmalarına devam eden Pamukkale Belediyesi, 2020-2021 Eğitim-Öğretim döneminde ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına vereceği eğitim yardımını almaya hak kazananları belirledi.

Pamukkale Belediyesi’nin eğitime desteği sürüyor

Pamukkale Belediyesi’nin 2020-2021 Eğitim-Öğretim döneminde ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına vereceği eğitim yardımını almaya hak kazananlar, belirlendi. Yaklaşık 4 bin kişinin başvuruda bulunduğu eğitim yardımı için yapılan incelemeler sonunda; bin 500 ortaokul ve bin de lise öğrencisi belirlendi. Bin 500 ortaokul öğrencisine aylık 90 TL, bin lise öğrencisine de aylık 115 TL eğitim yardımı 8 ay boyunca ödenecek. Eğitim yardımı almaya hak kazananlara mesaj yoluyla bilgi gönderilirken, başvuru sahipleri vatandaşlık numaralarıyla www.pamukkale.bel.tr adresinden de sorgulama yapılabilecek. 

“EĞİTİM ÇOK ÖNEMLİ"

Eğitim konusunu önemsediklerini belirten Belediye Başkanı Avni Örki, “Eğitim, bizim için çok önemli. Çünkü geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin hayallerine kavuşmasına katkı sağlamak istiyoruz. Onun için uzaktan eğitim şartlarına sahip olamayan 2 bin öğrencimize tabletleri ulaştırmaya devam ediyoruz. Bin 500 ortaokul öğrencisine aylık 90 TL, bin lise öğrencisine de 115 TL’lik eğitim yardımlarını ödemeye başladık. Meclisimizden de geçen kararla eğitim yardımı almaya hak kazananların bu yardımı bir defada tablet olarak alma imkanı da sağlandı. Eğitim konusundaki çalışmalarımızı aralıksız devam edeceğiz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER