Pamukkale Teknokent’te yeni dönem

Pamukkale Teknokent’in Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirilerek, yeni Yönetim Kurulu belirlendi.  Pamukkale Teknokent Yönetici A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı; Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Kutluhan oldu. Daha önce yönetimden ayrılan Denizli Sanayi Odası (DSO), Denizli Ticaret Odası (DTO), Denizli Ticaret Borsası (DTB) ve Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) tekrardan yönetim kuruluna seçildi.

Pamukkale Teknokent’te yeni dönem

Pamukkale Teknokent Yönetici A.Ş.’nin Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya; Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’ın yanı sıra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necip Atar, Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Ticaret Borsası (DTB) Başkanı İbrahim Tefenlili, Denizli Sanayi Odası (DSO) Başkan Vekili Samet Tunay Gündüz, Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkan Yardımcısı İbrahim Uzunoğlu, Ticaret İl Müdürü Süleyman Yener Pektaş ile Pamukkale Teknokent’in Eski ve Yeni Dönem Yönetim Kurulu üyeleri katıldı. Yapılan toplantının sonucunda; Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Pamukkale Teknokent Yönetici A.Ş Yönetim Kurulu Başkanlığı’na olurken; Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği’ne DTO Başkanı Uğur Erdoğan seçildi. Yönetim Kurulu’na ise DSO Başkanı Müjdat Keçeci, DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu ve DTB Başkanı İbrahim Tefenlili, üniversiteyi temsilen de Prof. Necip Atar, Prof. Dr. Selçuk Burak Haşıloğlu, Prof. Dr. Mustafa Buluş seçildi. 

“SANAYİMİZ VE ODALARIMIZIN BİZLERİN YANINDA OLMASINI ÖNEMSEMEKTEYİZ”

Pamukkale Teknokent’te yeni dönem ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Rektör Vekili ve Pamukkale Teknokent Yönetici A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Kutluhan, şunları dile getirdi: “Denizlimiz, sanayisi ile ülkemizin kalkınması ve ekonomimizin gelişmesinde üstün rol oynayan bir şehirdir. Pamukkale Üniversitesi ise alanında uzman araştırmacılarının gerçekleştirdiği bilimsel çalışmalar ile gerek ilimiz gerekse ülkemizin sanayi hamlesinde önemli roller üstlenmektedir. Buradaki yegâne amacımız; bu iki gücün ortak akıl ve fikir birliği çerçevesinde güç birliğine giderek ülkemizin yerli ve milli teknolojileri geliştirme hamlesine katkı sağlamaktır. Pamukkale Teknokent bünyemizde farklı alanlarda önemli teknolojik çalışmalara imza atan firmalarımız ile birlikte yine çevreden, sağlığa, insanlık yararına teknolojilerden insansız hava araçlarına kadar geniş bir yelpazede önemli buluşları hayata geçiren öğrencilerimiz de çalışmalarını sürdürmektedir. Öğrencilerimiz, edindikleri bilgileri kullanarak hayal ettikleri ürünleri gerçeğe dönüştürme konusunda oldukça başarılı olduklarını, TEKNOFEST gibi ulusal yarışmalarda elde ettikleri derece ve ödüllerle de kanıtlamışlardır. Pamukkale Üniversitesi ve Pamukkale Teknokent’in bu çalışmalara şimdiye kadar verdiği desteklerin artarak sürdürülmesinin yanında Denizli sanayimiz ve odalarımızın bizlerin yanında olmasını oldukça önemsemekteyiz. Yeni dönemin Pamukkale Teknokent için hayırlara vesile olmasını dilerken yeni yönetim kurulumuza da görevlerinde başarılar dilerim.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER