Pamukkale Üniversitesi “TÜBİTAK projesi şampiyonu”

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu (FTR YO) Öğretim Üyeleri ve öğrencileri tarafından hazırlanan iki proje daha TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Programları (BİDEB) tarafından desteğe layık görüldü.

Pamukkale Üniversitesi “TÜBİTAK projesi şampiyonu”

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu (FTR YO) Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nilüfer Çetişli Korkmaz ve öğrencileri tarafından hazırlanan iki proje, 2018 yılı ikinci dönem başvurusu olarak TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Programları (BİDEB) tarafından desteklenmeye layık görüldü.

TÜBİTAK-BİDEB tarafından desteklenen ‘Spastisitesi Olan Nörolojik Hastalarda Spastisite Kontrolüne Yönelik Eğitimin Etkinliğinin İncelenmesi’ ve ‘Alzheimer Hastalığı Tanılı Bireylerde Türk Zekâ ve Strateji Oyunu Mangala’nın Kognitif Fonksiyon, El Becerileri ve Anksiyete Üzerine Etkisinin İncelenmesi’ adlı projeler; 206 üniversiteden çok sayıda öğrencinin ve öğretim elemanının projeleri arasından sıyrılarak TÜBİTAK-BİDEB tarafından (2018 yılı 2. dönem) desteklenmesi kabul edilen projeler arasında yer almaya hak kazandı.

‘Spastisitesi Olan Nörolojik Hastalarda Spastisite Kontrolüne Yönelik Eğitimin Etkinliğinin İncelenmesi’ adlı projenin Yardımcı Danışmanlığını Araştırma Görevlisi Dr. Fizyoterapist Güzin Kara yaparken; lisans öğrencileri; Girayhan Yıldız ve Mert Bediz tarafından yürütülüyor.

‘Alzheimer Hastalığı Tanılı Bireylerde Türk Zekâ ve Strateji Oyunu Mangala’nın Kognitif Fonksiyon, El Becerileri ve Anksiyete Üzerine Etkisinin İncelenmesi’ adlı ikinci projenin ise Yardımcı Danışmanlığını Araştırma Görevlisi Uzman Fizyoterapist Aziz Dengiz üstleniyor. Proje, lisans öğrencileri; Fehmi Gün, Şeyma Kocabaş ve Muratcan Erik ile birlikte yürütülüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER