Pamukkale Üniversitesi yeni akademik yıla yeni modelle başlıyor

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ)’de yeni öğrenci kayıtları yüz yüze ve internet ortamında olmak üzere iki farklı şekilde yapılmaya devam ediyor. Korona virüs (Kovid-19) salgınını yayılımını önlemeye yönelik olarak PAÜ’de hayata geçirilen Aktif Eğitim Modeli yeni eğitim-öğretim yılında dersler, 5 Ekim’de başlayacak.

Pamukkale Üniversitesi yeni akademik yıla yeni modelle başlıyor

Pamukkale Üniversitesi’nde (PAÜ) yeni kayıt dönemi devam ediyor. PAÜ’yü kazanan öğrenciler kayıtlarını gerçekleştirmek üzere internet üzerinden ya da doğrudan fakültelerde kurulan kayıt masalarından işlemlerini tamamlıyorlar. Diğer yıllardan farklı olarak bu yıl, korona virüs salgınının yayılmasını önlemeye yönelik, yüz yüze gerçekleştirilen kayıt işlemlerinde bir dizi tedbirler alındı. Kayıtların yapıldığı alanlara öğrenciler maskesiz alınmazken kayıt işlemleri için gelen öğrencilerin ateş ölçümü yapıldı, masalarda dezenfektan bulunduruldu. Fiziksel mesafe kuralı aşılmaması adına öğrencilerin kayıt işlemleri küçük gruplar halinde gerçekleştirildi.  

GÜZ DÖNEMİ, 5 EKİM’DE BAŞLAYACAK

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Güz Yarı dönemi; korona virüs salgının yayılmasını önlenmesi kapsamında yeni eğitim modeline geçiş yapan PAÜ’de dersler, genel olarak uzaktan eğitim ile yapılacak. Eğitim-öğretim yılı güz dönemi, 5 Ekim’de başlayacak. Diş Hekimliği Fakültesi, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde dersler ağırlıklı olarak örgün eğitimle gerçekleştirilirken; Tıp Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu’nda dersler sadece son sınıf öğrencileri için örgün eğitimle yapılacak. Öğrenciler, 31 Ağustos’ta başlayıp; 5 Eylül’e kadar yüz yüze, 6 Eylül Pazar Günü Saat 23.59’a kadar da internet üzerinden kayıtlarını gerçekleştirebilecek.

PROF. DR. KUTLUHAN, YENİ ÖĞRENCİLERLE TANIŞTI

PAÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Rektörlük Binası’nda hazırlanan kayıt masalarını ziyaret ederek, burada kayıt işlemlerini tamamlayan öğrenciler ile bir süre sohbet etti. PAÜ Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü’nü kazanarak kayıt işlemlerini engelli öğrenci kayıt biriminde gerçekleştiren Hatice Honluk ile de yakından ilgilenen Prof. Dr. Kutluhan, dersliğe ulaşılabilirlik konusunda bir sorun yaşaması durumunda bu sorunu kendisiyle paylaşmasını isteyerek, olası sorunu en kısa sürede çözeceklerini dile getirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER