Pamukkale’nin yeni müdürleri tanışma toplantısında buluştu

Milli Eğitim Bakanlığı’nın ‘Yönetici Atamaları’ kapsamında, farklı ilçelerde görev yapmakta iken Pamukkale İlçesi’ne atanan 22 okul müdürü, Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nde tanışma toplantısında bir araya geldi.

Pamukkale’nin yeni müdürleri tanışma toplantısında buluştu

Milli Eğitim Bakanlığı’nın ‘Yönetici Atamaları’ kapsamında, farklı ilçelerde görev yapmakta iken Pamukkale İlçesi’ne atanan 22 okul müdürü ile Kaymakam Hayrettin Balcıoğlu başkanlığında İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan ve şube müdürlerinin katılımıyla Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nde tanışma toplantısı düzenlendi. İlçeye yeni atanan okul müdürlerine tek tek söz vererek tanışan Kaymakam Balcıoğlu, yeni görevlerinin hayırlı olmasını temenni ederek başarılar diledi. Kaymakamlığın Proje Ofisi’nin yürütmekte olduğu projeler hakkında da bilgi veren Kaymakam Balcıoğlu, hayata geçirilen tüm projelerin devlet politikası olduğunu, çocukların milli ve manevi değerlerini özümseyeceği, yaparak ve yaşayarak öğrenebilecekleri, bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif olarak kendilerini ifade edebilecekleri somut projeler üretmeleri konusunda okul müdürlerine tavsiyelerde bulundu.

Okul müdürünün sorumluluğunun sadece okul binası ile sınırlı olmadığını, mahallelerindeki yaşlı, engelli, yardıma muhtaç vatandaşlarla da muhtar ve imamla işbirliği yaparak yakından ilgilenmelerini isteyen Kaymakam Balcıoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı’nın ‘Mutlu Çocuklar Güçlü Türkiye’ sloganıyla yayınlamış olduğu 2023 vizyonuna ulaşmak için öğretmen-öğrenci-veli işbirliğinin en üst düzeyde sağlanması ve okul aile birliklerinin de etkin kılınması gerektiğini ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER